Коло питань: IT консалтинг як вид послуг на ринку, суть ІТ- консалтингу, його завдання та напрями, склад IT-послуги, переваги застосування ІТ-консалтингу, розвиток світового й національного ІТ-консалтингу
IT консалтинг як вид послуг на ринку праці
Суть IT-консалтингу, його завдання та напрями
Інформаційні технології – це реалії нашого часу. Без них сучасний бізнес неможливий. Підприємства все більшою мірою залежать від функціонування інформаційних систем. Вибір шляхів і методів розробки автоматизації підприємства безпосередньо залежить від широти спектра готових інформаційних рішень та розмаїтості засобів і методів їх розробки. Необхідність використання нових сучасних технологій у всіх сферах підприємництва й привели до появи IT-консалтингу.
IT-консалтинг – це відносно новий термін, який набув вжитку у бізнесових колах в умовах стрімкого ускладнення інформаційних систем і загальної тенденції до інтеграції між ними. Найчастіше словом "IT-консалтинг" називають різноманітні послуги, так чи інакше пов'язані з інформаційними технологіями, – від розгортання локальної мережі до впровадження комплексних систем управління виробництвом та підприємством взагалі, тобто це послуги, які призначені для виявлення максимального ефекту від упровадження IT за одночасної мінімізації витрат.
IT-консалтинг – це консультаційна та практична допомога клієнтам -організаціям у створенні високоефективних інформаційних систем, а також забезпечення адекватного і професійного їх обслуговування з найменшими сукупними витратами.
IТ-консалтинг – це один із перших етапів на шляху підвищення ефективності діяльності компанії, що дозволяє їм визначити стратегію розвитку інформаційної інфраструктури, обрати найбільш пріоритетні напрямки та розробити оптимальний план запровадження нових інформаційних технологій.
Суть IT-консалтингу полягає у виявленні в організації проблем наявної інформаційної системи і визначенні оптимальних методів їх вирішення на шляху підвищення ефективності її діяльності. Надається інформаційний консалтинг спеціалізованими організаціями, які крім консалтингових послуг, займаються продажем прикладних програм.
Результат ІТ-консалтингу – створення і надання практичних рекомендацій, розроблених на підставі проведеного аудиту телекомунікаційних та інформаційних систем, спрямованих на оптимізацію інформаційної інфраструктури й системи безпеки компанії, зокрема впровадження нових систем для підвищення ефективності бізнесу.
Завдання консалтингових IT-організацій можуть бути досить різноманітні; основними серед них є: створення і керування роботою локальних мереж; організація інформаційних сховищ; удосконалення інформаційної структури підприємництва; обробка даних на портативних ПК; архітектура й можливості інформаційних систем; розробка методів безпеки даних; планування розвитку інформаційних технологій у суспільстві.
Основними напрямками діяльності в галузі IT-консалтингу є:
• Формування корпоративної ІТ-стратегії.
• Оцінка ефективності інвестицій в IT.
• Удосконалення системи управління IT-службою та ІТ- структурою.
• Розробка концепцій створення і впровадження корпоративних інформаційних систем управління (КІСУ).
Розглянемо кожен із перелічених напрямів діяльності більш детально.
1. Формування корпоративної ІТ-стратегії. Основою реалізації інформаційного забезпечення управління компанією є ІТ- стратегія.
Формування ІТ-стратегії засноване на баченні, місії, меті, стратегії компанії. При цьому передбачається, що IT у компанії вторинні й підтримують основний бізнес.
Основні завдання фахівців у сфері IT-стратегій зведено в таблицю 7.13.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційний бізнес» автора Палеха Ю.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.5. Побудова ІТ-консалтингу“ на сторінці 1. Приємного читання.