17.2.1. Правила і поради для початківців
Все у цьому світі рухає інтерес. Немає інтересу - немає і результату. Очевидно, найбільші суми вкладені у рекламу тютюну, не справлять жодного впливу на людину, яка не палить і вона не візьме цигарки в зуби. Навіть, коли вип'є чарчину. Немає інтересу до паління. Не цікаво - і нічого не вдієш.
Якщо є інтерес, то це означає, що є і бажання. Бізнесу не буває без бажання. Якщо хтось хоче покращити своє матеріальне становище, то це можна зробити і без бізнесу. Поміж багатих людей є немало тих, хто бізнесом не опікується. Можна гарно заробити, працюючи за наймом.
Фахівцями сформульовано кілька правил для бізнесменів - початківців. Ось вони.
1. "Між багатсвом і власним бізнесом знак рівняння не ставиться".
Мати власний бізнес - це ще не запорука багатства. Статистика свідчить, що дві третини фірм припиняють свою діяльність впродовж першого року існування. Наступного року закриваються ще дві третини від тієї кількості, що залишилась після першого року. Шанси вижити після двох років існування має лише десята частина новостворених фірм. Згадаймо, що не з кожної гілочки виростає на яблуні повноцінне яблуко. Мабуть, більшість квіточок залишаються недозрілими яблучками, які безжально опадають. Ось так і з новоствореними фірмами.
Відомо, що є фірми, які спеціально створюються для того, щоб негайно закритися. Тут мова йде не про них.
Перш ніж вдається знайти прибуткову справу, доводиться кілька років пробувати. Початківцю-бізнесмену слід бути готовим до неодноразових поразок до того часу, як прийде успіх.
Не слід також забувати, що найприбутковіші - це ті проекти, які пов'язані з підвищеним ризиком. Чим менше ризику, - тим меншим є прибуток.
2. "Своя справа - завжди ризик, але не завжди успіх". Головне у бізнесовій діяльності - ідея. Будь-який успішний
бізнес - це завжди ідея, яка вирізняється від інших. Якщо зустрічається інновація, що може забезпечити прибуток, - слід за неї хапатися і втілювати у життя. Слід пам'ятати і таке - інновація не обов'язково мусить бути глобальною. Те, що вже відоме в іншому місці, може бути інновацією для вашого. Відомо, що нове - це забуте старе (або маловідоме). Слід вивчати бізнесову діяльність у інших містах та країнах і розвивати її у рідному для бізнесмена оточенні.
Якщо інновація вже десь втілена, то це є аргументом на її корисність і живучість.
Бізнесовий успіх може забезпечити лише цікава ідея. Якщо ж її немає, то з конкурентами не впораєтеся. На усталеній доріжці вони почуваються краще за вас. Вони на ній були першими і вже накопичили досвід.
3. "Успішний бізнес - це завжди інновація".
Досить поширеною є думка про те, що для відкриття свого бізнесу є потрібним стартовий капітал. Це не завжди відповідає дійсності. Більшість всесвітньо відомих компаній стартували з "нуля". Приклади - "Microsoft", "Apple", "Coca-Cola", "Kodak", "Google".
Правильний бізнес годує себе сам. Завдання бізнесмена-почат-ківця полягає у тому, щоб лише певний час протриматися на голодному пайку. Невдовзі після початку бізнесової діяльності стає зрозумілим чи варто її продовжувати, а чи від неї слід відмовитися.
4. "Для стартового бізнесу грошей потрібно менше, а зусиль - максимум".
Якщо ж обставини склалися так, що гроші для старту все ж таки потрібні, то їх рекомендують шукати у трьох категоріях, що позначаються латинською літерою " f ":
family - сім'я;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „17.2. Початок бізнесу“ на сторінці 1. Приємного читання.