8.4.1. Причини зневаги
Якщо працівник заходить в офіс, співробітники якого, виконуючи свої справи, вели якусь розмову і раптово її припинили, то є всі підстави гадати, що раптова мовчанка викликана появою такого працівника.
Як можна здогадуватися, такому працівникові неприємно, що з його появою припиняються розмови. Він є чужим поміж своїх. Не всі працівники можуть збагнути чинники, чому їх не люблять у колективі.
Чинників для негативного ставлення колективу до працівника може бути багато (нагадаємо, що "багато" - це більше ніж 2). Найчастіше негативне ставлення зумовлене такими чинниками:
1. Працівник весь час поправляє колег, які говорять. Поправляє, навіть, у дрібницях, а не лише у принципових питаннях. У колег складається враження, що працівник прилипає до них як реп'ях, вважає себе найрозумнішим і думає, що знає все.
2. Працівник тримається відлюдькувато. Йому подобається самотність. Його рідко можна побачити з колегами за обідом. Він рідко (а то й ніколи) не бере участі у корпоративних заходах. Практично ніколи сам не заводить бесіду.
3. Працівник є заповзятим трудоголіком. Він постійно зайнятий. Не має жодної хвилинки щоб поговорити з колегами. Живе роботою. Додому йде найостаннішим. Така поведінка подражнює колег. Вони живуть нормальним життям і не розуміють таке самопожертвування.
4. Працівник не вміє тримати язик за зубами. Не всі вміють зберігати секрети. Особливо до розголошення схильна краща половина людства. Одна дама якось казала: "Ми, жінки, вміємо зберігати секрети, але лише разом". Якщо працівник розголошує якусь приватну інформацію, то повага до нього зникає.
5. Працівник є постійним дисидентом. Щойно, після того як його колеги висловили свої точки зору з того чи іншого питання, він починає сперичатися з ними і намагається довести помилковість їх точок зору.
6. Працівник не дотримується чистоти на робочому місці. Може залишати в офісі брудний посуд, не викидати з холодильника зіпсовану їжу тощо.
7. Працівник є підлабузником. Завжди і скрізь погоджується з начальством. Завжди сміється над жартами шефа, навіть, тоді коли важко зрозуміти сам жарт і що у ньому має бути смішним.
8. Працівник розмовляє занадто голосно. Не люблять співробітники, коли працівник голосно розмовляє по телефону. Гучний голос всім діє на нерви.
Отже, для того, щоб негативне ставлення колективу до працівника змінилося на позитивне, слід усунути причини, які спонукають негатив. Зазначимо, що вище згадано лише найтиповіші причини чому співробітники не люблять своїх колег. У реальному житті причин може бути набагато більше.
Далі надамо можливість читачам поглянути на себе, але не з допомогою дзеркала, а спираючись на тест.
8.4.2. Тест про ставлення колег до працівника
8.5. Вербальні та невербальні комунікації
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Ділова кар'єра» автора Дахно І.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „8.4. Ставлення колективу до працівника“ на сторінці 1. Приємного читання.