Розділ «1.5. Стратегії і тактики технічної експлуатації автомобілів»

Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів


1.5.1. Положення загальні


Стратегія – це технічний напрям, тобто тривала ідейна орієнтація області щодо планування, організації і управління технічними діями, яка в певних умовах роботи і при заданому (розрахунковому) рівні експлуатаційної надійності PC забезпечує мінімум трудових і матеріальних витрат на підтримку PC в технічно справному стані.

Проф. В.А. Зарубкін, виділяє два види стратегій забезпечення надійності виробів, тобто два ідейні напрями науково-практичної реалізації концепції TEA – концепції управління надійністю автомобілів. Це: 1 – стратегія планово-попереджувальна; 2 – стратегія очікування ремонту.

На AT абсолютний пріоритет сьогодні відданий стратегії планово- попереджувальній, яка дозволяє активно управляти надійністю більшості виробів.

При стратегії очікування ремонту періодичність tn профілактичних впливів, тобто дій ТО дорівнює періодичності відмов іо виробів, тобто tП = tо, Тому рівень безвідмовної роботи таких виробів при експоненціальному законі їх надійності складає лише 37% і може бути представлена залежністю

λ – небезпека відмов виробу (характеристика надійності виробу):

Тому планово-попереджувальна стратегія ТО і Р виробів є більш пріоритетною. У сучасній TEA вона складає наукову основу концепції управління надійністю і на практиці має декілька тактик реалізації.

Тактика – це ідеологічна платформа безпосереднього забезпечення надійності виробів. У TEA тактика – це система ТО і Р автомобілів. Ії мета – розробка конкретних ефективних форм і методів розвитку і управління, направлених на рішення основних завдань, сформульованих в технічному напрямі (концепції) розвитку TEA.

На AT існує три основні види систем ТО і Р транспортних машин (ріс. 1.8):

- за напрацюванням;

- за станом;

- змішані.

Схема організації ТО і Р транспортних машин

Рис. 1.8. Схема організації ТО і Р транспортних машин

Суть системи за напрацюванням полягає в тому, що технічні дії виконуються для виробу – автомобіля, через певний пробіг (час), незалежно від його технічного стану. В результаті значна частина ресурсу PC не використовується, тому така модель системи ТО і Р має значну вартість і в практиці може застосовуватися тільки для спеціальних автомобілів. Наприклад, на AT ця система використовується для тих вузлів і деталей автомобіля, від яких залежить безпека його руху.

Суть системи за станом полягає в тому, що технічні дії проводяться для виробу лише при досягненні ним контрольованих параметрів свого критичного рівня, тобто гранично допустимого стану. На практиці для реалізації такої системи ТО і Р необхідне спеціальне контрольно-діагностичне обладнання ("тактична зброя") і в цілому уміння фахівців ІТС, вимірювати безперервно або періодично контрольовані (діагностичні) параметри виробу. Сьогодні такі системи, внаслідок глобалізації технічної діагностики (ТД) і неруйнуючого контролю (НК), успішно впроваджуються в світі техніки багатьма зарубіжними фірмами. Тут вони отримали назву "Condition Monitoring", а в сучасній термінології TEA – це системи ТО і Р "індивідуальні" або "адаптивні".

Система змішана об'єднує в собі елементи двох систем (за напрацюванням, за станом). Це найбільш поширена в сучасному світі техніки система ТО і Р, яка застосовується, наприклад, для машин: транспортних, сільськогосподарських, будівельних і багатьох інших. Дана система ТО і Р залежно від методу встановлення періодичності і об'єму технічних дій, ділиться на середньостатистичну і діагностичну.

На AT найбільш поширеною є система середньостатистична. Це традиційна для АТЗК система ТО і Р, яка в своїй основі спирається на математичний апарат теорії вірогідності і математичну статистику. Це теорії, які дозволяють дослідникам АТЗК встановити для автомобілів середньостатистичні норми пробігу і трудомісткості їх технічних дій, які потім, за допомогою застосування ряду коефіцієнтів корегування, використовуються ІТС для конкретного автомобіля.

Проте автомобіль, як відомо – це складна транспортна машина, яка складається з тисяч деталей з різними виробничими і експлуатаційними допусками. Кожен автомобіль працює в різних умовах і, наприклад, "старіє" по-своєму. Тому, як відзначають більшість вчених AT, до кожного автомобіля необхідний підхід індивідуальний. Тільки при індивідуальному обстеженні (контролі, діагностуванні) кожного агрегату можна визначити дійсний стан автомобіля і врахувати різноманіття умов його роботи, кваліфікацію водія, а також безліч інших чинників, які істотно впливають на зміну технічного стану PC. Тому для AT найбільш доцільним є використання систем ТО і Р за станом, наприклад, системи ОР-Д-УН.


1.5.2. Система ОР-Д-УН


Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „1.5. Стратегії і тактики технічної експлуатації автомобілів“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ВСТУП

  • РОЗДІЛ І. СУЧАСНИЙ СТАН ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ

  • 1.4. Технічний контроль, його функції і стан на транспорті загального користування

  • 1.5. Стратегії і тактики технічної експлуатації автомобілів
  • 1.6. Розвиток технічної експлуатації в сучасних умовах культури експлуатації транспорту

  • 1.7. Особливості підприємницької діяльності в системі автомобільного транспорту

  • РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ СИСТЕМИ

  • 2.2. Дослідження операцій

  • 2.3. Системотехніка

  • 2.4. Загальна теорія систем

  • 2.5. Системи складні і їх системотехнічне дослідження

  • 2.6. Системотехнічні моделі системи технічної експлуатації

  • 2.7. Задачі організації систем експлуатації в структурі інтелектуальних транспортних систем

  • 2.8. Модель системи технічної експлуатації як системи масового обслуговування

  • РОЗДІЛ 3. МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІНТЕГРАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ

  • 3.2. Імовірнісна методика технологічного розрахунку підприємств інженерно-технічної служби

  • 3.3. Єдиний інформаційний простір і його складові

  • 3.4. Технології проектування, впровадження і аналізу інформаційних систем

  • 3.5. Програмування складних систем

  • 3.6. Об'єктне моделювання автоматизованої системи технічної експлуатації автомобілів

  • РОЗДІЛ 4. ПРАКТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ СИСТЕМИ

  • 4.3. Телематика в структурі і процесах інтеграції транспорту

  • РОЗДІЛ 5. ТРАНСПОРТНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ "ХНАДУ ТЕСА"

  • 5.3. Система моніторингу технічного стану рухомого складу автомобільного транспорту

  • 5.4. Програмне забезпечення робочою місця диспетчера

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи