4.3.1. Положення загальні
Термін "телематика" має достатньо широке значення. Він включає:
- телекомунікаційне управління видаленими об'єктами;
- телекомунікаційне управління рухомими об'єктами. Найбільш яскравий приклад – навігаційні системи і пристрої в автомобілі;
- телекомунікаційні послуги, які пов'язані з використанням на транспортному рівні протоколу TCP/IP-,
- телекомунікаційні послуги, які не відносяться до класичної телефонії і передачі даних.
Телематика в цілому це сучасне збірне поняття, яке означає єднання окремих сервісів (англ, service – служба) в єдину послугу і, відповідно службу, для вирішення загальних питань, типу тарифікації, знаходження оптимуму і ін. Вважають, що це деякі транзакції в інформаційному просторі або спекгр послуг доступу до інформаційних ресурсів, служби електронної пошти, передачі факсимільних, аудіо і відео повідомлень.
Широке поле діяльності телематики спостерігається в області "зрошення" телематики і телеметрії. Тут здійснюється передача даних з їх обробкою, а це є основною характеристикою ІПВ-технологій, які сьогодні передбачають, як зазначено вище, організацію управління на основі логістичної підтримки процесу експлуатації з використанням іменного електронного інформаційного супроводу.
Безпосереднім додатком телематики є процес визначення показника "підт- римуваності". який характеризує зручність експлуатації і який визначений стандартом DEF STAN 00-60 (див. §3.1.3). Цей показник залежить від технічних і організаційних чинників підприємства, що виготовляє складний виріб, проте його визначення в процесі ЖЦ вимагає обов'язкової наявності відповідної системи, що включає:
- устаткування;
- інфраструктуру електронного інформаційного супроводу процесів експлуатації.
Для TEA такою системою на АТЗК, згідно проведеним дослідженням (див. §1.5.4; §2.7.2; §3.6.2), сьогодні є наявність ITS, які в сучасному світі визнані фахівцями, як загально-транспортна ідеологія інтеграції досягнень телематики у всі види транспортної діяльності людини для вирішення проблем економічного і соціального характеру;
- скорочення аварійності:
- підвищення ефективності транспорту загального користування і вантажоперевезень;
- забезпечення загальної транспортної безпеки;
- поліпшення екологічних показників.
4.3.2. Інтелектуальні транспортні системи
4.3.3. Задачі технічної експлуатації в інтелектуальних транспортних системах
В сучасному світі формується єдина відкрита архітектура ITS: протоколи інформаційного обміну; форми перевізних документів; стандартизація параметрів, технічних засобів зв'язку, контролю і управління; процедур управління які використовуються; т.д. При цьому організаційно-методичною основою розвитку ITS служать національні концепції розвитку ITS, національна архітектура ITS і відповідні програми розвитку, а важливим інструментом залучення нових "гравців" на цей ринок стало формування ринкових "пакетів" (програм) ITS:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.3. Телематика в структурі і процесах інтеграції транспорту“ на сторінці 1. Приємного читання.