2.1. База дослідження
2.1.1. Початкова задача
Інтеграція (лат. integer – цілий) означає об'єднання в ціле будь-яких частин, елементів. Завдання інтеграції в ITS системи TEA, що представляє собою систему управління, полягає для умов МАТП в створенні:
- методичних основ формування інтегрованої системи управління якістю продукції, відповідної вимогам стандартів ISO серії 9000 версії 2000р.;
- програмних засобів, що реалізовують ІПВ-технології, таких як, наприклад, в Росії – програмний продукт Technical Guide Builder, призначений для автоматизованої підготовки електронної технічної експлуатаційної документації на продукцію, що експортується;
- інтегрованої АСУ (ІАСУ) працездатністю і надійністю PC на рівні підприємств.
ІАСУ – це багаторівнева людино-машинна (Л-М) система, що охоплює вирішення завдань управління економікою підприємства, адміністративної діяльності, дослідження кон'юнктури ринку, реалізації товарів, а також завдань проектування виробів, технічної підготовки виробництва, організації і управління технологічними процесами.
В даний час з'явилися ряд нових термінів для найменування ІАСУ. Наприклад, його використовують як основу розуміння віртуальних систем. Тому це поняття сьогодні доцільно трактувати як багатокомпонентну багаторівневу систему в розширеному сенсі:
- мультиагентна система (МС), тобто система, призначена для організації взаємодії з різнорідними джерелами інформації, розвитком якої є гетерогенна мережа, побудована на основі використання неоднорідних обчислювальних, комунікаційних, інформаційних ресурсів і технологій;
- корпоративна інформаційна система (КІС), тобто система управління підприємством (корпорацією), де процеси збору, зберігання, обробки, перетворення, передачі і оновлення інформації здійснюються з використанням сучасної комп'ютерної техніки і засобів телекомунікації;
- глобальні мережі і системи, наприклад, глобальна обчислювальна мережа, яка об'єднує абонентів, розташованих в різних країнах, на різних континентах, де взаємодія між абонентами може здійснюватися на базі телефонних ліній зв'язку, радіозв'язку і систем супутникового зв'язку (глобальна комп'ютерна мережа Internet, яка дозволяє дістати доступ до практично необмежених інформаційних ресурсів).
Зарубіжним аналогом ІАСУ є система СІМ (Computer-integrated business of manufacturing), структура якої приведена на рис. 2.1.
Рис. 2.1. Структура інтегрованої автоматизованої системи управління
Створення ІАСУ містить цілий ряд проблем, де для сучасної TEA найбільш актуальною є проблема забезпечення умов для взаємозв'язаного і узгодженого управління організаційно-економічними і технологічними процесами, дослідженнями і проектуванням по системі в цілому. Суть цієї проблеми – комплексне вдосконалення системи управління.
Нормативно-правову і нормативно-методичну базу зазвичай утворюють стандарти і інструктивно-методичні матеріали, що регламентують способи і засоби, формати даних, їх логічну структуру, процедури інформаційного обміну, способи забезпечення достовірності і легітимності даних і так далі Одне з найважливіших завдань стандартизації в даній сфері – забезпечення інформаційної сумісності різних автоматизованих систем. Все це необхідно для того, щоб електронні документи і дані мали ту ж юридичну силу, що і звичайні паперові документи.
В цілому вирішуються два основні завдання:
1 – розробка системи нормативно-методичного забезпечення управління (СНМЗУ);
2 – розробка автоматизованого варіанту СНМЗУ, тобто АСНМЗУ.
Базою вирішення цих завдань є наявність відповідної методології.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ СИСТЕМИ“ на сторінці 1. Приємного читання.