Розділ «2.2. Дослідження операцій»

Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів

Операція – це всякий захід (система дій), об'єднаний єдиним задумом, і направлений до досягнення якоїсь мети.

Дослідження операцій (англ. Operations Research) або операцій дослідження, науковий метод вироблення кількісно обгрунтованих рекомендацій по ухваленню рішень. Важливість кількісного чинника в дослідженні операцій і цілеспрямованість рекомендацій, що виробляються, дозволяють визначити дослідження операцій як теорію ухвалення оптимальних рішень, яка сприяє перетворенню мистецтва ухвалення рішень на наукову і при цьому математичну дисципліну.

Дослідження операцій як дисципліна, займається розробкою і застосуванням методів знаходження оптимальних рішень на основі математичного моделювання, статистичного моделювання і різних евристичних підходів в різних областях людської діяльності. Тому іноді використовується назва математичні методи дослідження операцій.

Основні відмінності початкової концепції дослідження операцій від інших математичних методів ухвалення рішень полягають в наступному:

- передбачається розробка декількох варіантів рішень, відмінних від традиційних;

- при виборі рішення допускається облік не тільки кількісних, але і якісних критеріїв, що дозволяє забезпечити більшу відповідність рішення реальній дійсності і велику його об'єктивність;

- для організації процесу ухвалення рішень розробляється методика;

- пропоновані методики містять різне число етапів, але обов'язковим і одним з найбільш відповідальних етапів є постановка задачі;

- враховується, що операція не ізольована від інших, які хоча і не цікавлять в даний момент замовника, але можуть вплинути на хід і результати операції;

- важливу роль в постановці завдання і організації дослідження операції грають облік інтересів людей і колективів, що беруть участь в операції, і прогноз впливу рішень що ухвалюються на їх поведінку.

Первісно дослідження операцій було пов'язане з вирішенням лише завдань військового змісту, але вже з кінця 40-х рр. сфера застосування дослідження операцій почала охоплювати різноманітні сторони людської діяльності. Сьогодні це рішення як чисто технічних (особливо технологічних), так і техніко- економічних завдань, а також завдань управління на різних рівнях.

Застосування дослідження операцій в практичних оптимізаційних завданнях дає значний економічний ефект. Виграш від використання оптимальних рішень при однакових витратах в порівнянні з традиційними "інтуїтивними" методами ухвалення рішень складає близько 10%.

Загальновідомо, що лише окремі завдання дослідження операцій піддаються аналітичному рішенню і порівняно небагато – чисельному рішенню вручну. Тому сучасне зростання можливостей дослідження операцій тісно пов'язане з прогресом ЕОМ.

Сьогодні під терміном дослідження операцій розуміють, перш за все, застосування математичних, кількісних методів для обгрунтування рішень у всіх областях цілеспрямованої людської діяльності. При цьому термін рішення означає, що є якийсь вибір з ряду можливостей, що є у організатора.

Чим складніше і масштабніше планований захід, тим менш допустимі в нім "вольові" рішення і тим важливіше стають наукові методи, що дозволяють заздалегідь оцінити наслідки кожного рішення, заздалегідь відкинути неприпустимі варіанти і рекомендувати найбільш вдалі; встановити, чи достатньо наявної інформації для правильного вибору рішення, а якщо ні, яку інформацію потрібно отримати додатково.

Особливої актуальності дослідження операцій набуває в поліпшенні роботи координуючих центрів, яким надано право ухвалювати відповідальні управляючі рішення. Тут, щоб досягти бажаних результатів, необхідно значно підвищити якість інформації про стан керованих об'єктів, яка використовується при підготовці різних рішень. При цьому ця вимога в рівній мірі відноситься як до самих об'єктів-джерел початкової інформації, так і до систем її обробки, що входять до складу відповідних АСУ.

Сучасні АСУ можна визначити як системи організаційно-технічного управління, засновані на використанні достовірної і повної інформації, сучасної обчислювальної техніки, наукових методів для аналізу можливих рішень. Природно, що системи саме такого типу націлені на принципово нові підходи до проблеми організації інформаційних процесів, які умовно діляться на два класи:

- процеси появи нової інформації (ухвалення рішень);

- процеси перетворення наявної інформації по відомих правилах (формальна обробка даних).

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.2. Дослідження операцій“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ВСТУП

  • РОЗДІЛ І. СУЧАСНИЙ СТАН ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ

  • 1.4. Технічний контроль, його функції і стан на транспорті загального користування

  • 1.5. Стратегії і тактики технічної експлуатації автомобілів

  • 1.6. Розвиток технічної експлуатації в сучасних умовах культури експлуатації транспорту

  • 1.7. Особливості підприємницької діяльності в системі автомобільного транспорту

  • РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ СИСТЕМИ

  • 2.2. Дослідження операцій
  • 2.3. Системотехніка

  • 2.4. Загальна теорія систем

  • 2.5. Системи складні і їх системотехнічне дослідження

  • 2.6. Системотехнічні моделі системи технічної експлуатації

  • 2.7. Задачі організації систем експлуатації в структурі інтелектуальних транспортних систем

  • 2.8. Модель системи технічної експлуатації як системи масового обслуговування

  • РОЗДІЛ 3. МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІНТЕГРАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ

  • 3.2. Імовірнісна методика технологічного розрахунку підприємств інженерно-технічної служби

  • 3.3. Єдиний інформаційний простір і його складові

  • 3.4. Технології проектування, впровадження і аналізу інформаційних систем

  • 3.5. Програмування складних систем

  • 3.6. Об'єктне моделювання автоматизованої системи технічної експлуатації автомобілів

  • РОЗДІЛ 4. ПРАКТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ СИСТЕМИ

  • 4.3. Телематика в структурі і процесах інтеграції транспорту

  • РОЗДІЛ 5. ТРАНСПОРТНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ "ХНАДУ ТЕСА"

  • 5.3. Система моніторингу технічного стану рухомого складу автомобільного транспорту

  • 5.4. Програмне забезпечення робочою місця диспетчера

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи