У пострадянському просторі не існує жодного великого мережевого видання, сайту, джерела, присвяченого жіночому сектору збройних сил. Ресурси, присвячені тендерній проблематиці, мають регіональний характер і розглядають переважно проблеми виживання жінок в армії. Так, спец проект "Граней Ру", "Колокол Ру", Казахський юридичний портал й інформаційне агентство "Росбалт" періодично звертаються до питань недотримання пільг і гарантій, що надаються законом жінкам-військовослужбовцям, порушення їх прав. Ярославський портал "Россия - НАТО" розглядає зарубіжний досвід соціальної адаптації жінок-військовослужбовців, що звільняються.
Найбільш послідовно до тендерної проблематики, зокрема й до питань служби жінок в армії, звертається Інтернет-агенство "Схід - Захід:
Жіночі інноваційні Проекти", зареєстроване ще в 1993 році. Воно є лідером у просуванні тендерного підходу в соціально-політичному житті пострадянського суспільства. Агентство здійснює відбір і цільове розповсюдження інформації, до сфери його діяльності включено напрямки: новини з тендерної проблематики; анотації до публікацій, монографій; дослідження, реферати, статистичні огляди, проекти у сфері тендерної освіти. Місія агентства - сприяти в демократичному суспільстві формуванню рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків за допомогою зміни стереотипів суспільної свідомості через інформаційно-просвітницьку діяльність. Сьогодні популярними є два зареєстрованих цим агентством ЗМІ: сайт "Ореn Women Line", який переріс в інформаційний тематичний портал "Жінка і суспільство" зі щотижневою розсипкою інформаційних дайджестів, соціально-просвітницький журнал "Жінка Плюс". Ці видання висвітлюють гуманітарні аспекти становлення сучасної армії: рух солдатських матерів, суть сучасної російської армії, місце жінки в ній, тендерні стереотипи і служба в армії, тендерне рівноправ'я, безпека у світі, психологічні питання служби жінок в армії, феміністська теорія і служба жінок в армії, права жінок-військовослужбовців, демократизація суспільства і залучення жінок до військової служби.
Проте всі зазначені ресурси є поодинокими випадками розгляду тендерної складової збройних сил пострадянських країн. Офіційні проекти - сайти Міністерств оборони України і Росії, урядові сайти торкаються тендерної проблематики частково. Креативним підходом відрізняється сайт Міністерства оборони Республіки Білорусь. Серед дев'яти форумів, запропонованих на сайті ("Офіцерські збори", "Сім'я й армія", "Військова освіта" та ін.) найвідвідуванішим е "Жінка в армії".
Незважаючи на явну тенденцію до залучення жінок на військову службу в пострадянських країнах (заява міністра оборони України Анатолія Гриценка про необхідність брати жінок на військову службу; підготовка жінок-офіцерів у вузах Міноборони Росії, у суспільстві тендерні стереотипи ще достатньо сильні, їх розв'язання можливе у площині вирішення двох проблем:
- Чи може жінка служити в армії?
- Правове забезпечення військової служби жінок в армії.
Рівень професійного розвитку, таким чином, для жінок-військово-службовців занижується, оскільки суспільство ще не бачить можливостей для їх кар'єрного зростання.
7.5. Гендерні особливості технологій інформаційно-психологічного впливу
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційна безпека» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.4. Інтернет-ресурси пострадянського простору" присвячені гендерній проблематиці“ на сторінці 1. Приємного читання.