Розділ «ЧАСТИНА II. БАНКІВСЬКІ СИСТЕМИ РОЗВИНЕНИХ КРАЇН СВІТУ»

Банківські системи зарубіжних країн

Банківська система є невід'ємною частиною сучасного фінансового ринку, їх діяльність тісно пов'язана з потребами розширеного відтворення. Перебуваючи в центрі економічного життя, обслуговуючи інтереси виробників, банки опосередковують зв'язки між промисловістю і торгівлею, сільським господарством і населенням.

Традиційно в США, Великобританії і Франції домінували спеціалізовані, а у ФРН, Швейцарії і Австрії - універсальні банки. Сьогодні інституційна структура більшості банківських систем зазнає трансформації - обидві системи починають зближуватися. Основними каталізаторами стали глобалізація і загострення міжнародної конкуренції, географічні і поведінкові зміни у клієнтській базі, інтенсивний розвиток ринку цінних паперів, злиття і поглинання, олігополізація банківської системи, укрупнення банків і банківських груп. Ці зміни викликають у політиці банків своєрідний ефект доміно. Позначаються і зміни в законодавстві. Так, ухвалення в США нових норм регулювання банківських холдингів значно розширює спектр операцій банків. У країнах ЄС процес пов'язаний з гармонізацією банківського права і лібералізацією фінансових ринків, що поступово витісняють банківські кредити. Свою роль повинні відіграти і нові норми покриття ризиків (угоди Базеля II).

Зростає значення іноземних банків у розвинених країнах, у зв'язку з чим в законодавстві багатьох з них уточнюються положення з регулювання діяльності нерезидентів. Йде становлення єдиного банківського простору в ЄС, усе більш популярними стають офшори і податкові гавані.

Формуються інтернет-банки - нова група банківських інститутів. Незважаючи на значні перспективи, сьогодні цей ринок досить обмежений: наприклад у Німеччині, за деякими оцінками, можуть одночасно працювати, залишаючись прибутковими, не більше шести інтернет-банків. Багато послуг вимагають особистого контакту з клієнтом і детальної перевірки його кредитоспроможності. Тому оптимальний варіант, коли у складі банківської метакорпорації є як інтернет-банки, так і стандартні філіальні, але з більш активним використанням електронних систем.

Особливої ролі набувають money shops - автоматизовані банківські філії у великих торгових центрах, що мають однаковий з ними режим роботи. Але у цьому випадку виникає ситуація, коли клієнти вважають за краще отримати консультацію в банківській філії, а операції проводити через мережу Інтернет. У результаті прибутковість інтернет-банків різко зростає за рахунок прибутку філіальних, що створює диспропорції в банківській групі.

Банківська діяльність є найбільш характерним індикатором стану фінансової системи, руху грошових потоків, рівня розрахункових операцій, ступеня захищеності інтересів вкладників, стійкості фінансового ринку.


Розділ 3. Банківська система Сполучених Штатів Америки



3.1. Історичні передумови виникнення банківської системи



3.2. Федеральна резервна система: створення та організаційна структура


Федеральна резервна система (далі - ФРС) була створена відповідно до Федерального резервного акта, що був прийнятий Конгресом у 1913 році для забезпечення більш безпечної і гнучкої банківської і грошово-кредитної системи. Після прийняття даний закон багато разів уточнювався і кінцеве становлення ФРС відбулося після прийняття у 1980 році Закону "Про дерегулювання депозитних установ і монетарний контроль".

З самого початку діяльності Федеральної резервної системи її першочергове завдання співпало з напрямами національної економічної і фінансової політики. Зростання економіки, високий рівень зайнятості, стабільність купівельної спроможності долара і прийнятний баланс в операціях з іноземними державами були закріплені Конгресом у Законі "Про зайнятість" від 1946 року, а потім у Законі "Про повну зайнятість і збалансоване зростання" від 1978 року.

Федеральна резервна система робить свій внесок у досягнення нацією економічних і фінансових цілей, впливаючи на фінанси і кредит в економіці. Як центральний банк країни, ФРС на довгостроковій основі забезпечує зростання економіки в межах її можливостей, гарантуючи при цьому відповідну стабільність цін.

ФРС складається з трьох рівнів і включає в себе Раду керуючих, 12 федеральних резервних банків із 49-ма філіями, приблизно 3 000 банків-членів ФРС та банки-нечлени ФРС, які поділяються на ті, що входять у Федеральну корпорацію страхування депозитів (далі - ФКСД), та ті, чиї внески не застраховані у ФКСД. Схематично ФРС можна представити у вигляді схеми (рис. 3.1). Також до складу ФРС відносять Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку (ФКОВР) та федеральні консультативні ради (ФКР).

Федеральна резервна система

Рис. 3.1. Федеральна резервна система

Центром організації Федеральної резервної системи є Рада керуючих у Вашингтоні. Рада - вищий адміністративний орган управління ФРС. Основною функцією Ради є формування грошово-кредитної політики. Крім того, Рада регулює і контролює діяльність банківських установ та операцій Федеральних резервних банків. Рада також виконує функції у сфері національного платіжного механізму і федерального регулювання кредиту. Вона має повноваження у сфері грошово-кредитної політики, через ФКОВР визначає політику ФРС у сфері операцій з цінними паперами, змінює норми обов'язкових резервів, які банки-члени ФРС зберігають у федеральних резервних банках. Рада складається з 7 членів (вони також виконують обов'язки членів ФКОВР), які призначаються президентом і затверджуються Сенатом. Повний термін роботи члена Ради - 14 років. Вони обираються з різних федеральних резервних округів. Не можна бути повторно призначеним після повного терміну роботи.

Голова і віце-голова Ради призначаються Президентом США на 4 роки з числа членів. Вони можуть бути призначені повторно, якщо термін їх роботи як членів Ради не закінчився. Такі повторні призначення також повинні бути затверджені Сенатом.

Федеральна резервна система - незалежна організація. Вона не може бути скасована за бажанням президента, конгрес також не може змінити ЇЇ роль і функції. Тривалі строки повноважень членів Ради мають на меті захистити й ізолювати їх від політичного тиску. Члени Ради складають більшість у Комітеті з операцій на відкритому ринку, який керує операціями ФРС і загальним курсом фінансової та грошово-кредитної політики. У Комітеті Рада розглядає і затверджує діяльність федеральних резервних банків щодо дисконтування і видає ухвали з управління "дисконтним вікном" у цих банках. Рада може також використовувати резервні вимоги як інструмент грошово-кредитної політики за допомогою здійснення зміни деяких резервних норм депозитних установ у дозволених законом межах.

Рада виконує широку контролюючу функцію над операціями 12 федеральних резервних банків. Ця функція включає контроль за їх діяльністю з обслуговування депозитних установ, а також перевірку і контроль деяких банківських установ. Кожний банк зобов'язаний представити Раді свій бюджет для затвердження. Деякі статті витрат (наприклад, на будівництво або реконструкцію будівель банку, виплату заробітної плати президенту і першому віце-президенту) підлягають спеціальному затвердженню з боку Ради. Призначення президента і першого віце-президента кожного федерального резервного банку затверджує Рада.

Рада виконує контролюючу і регулюючу функцію щодо бан-ків-членів ФРС. банківських холдингових компаній, банківських об'єднань, міжнародних банківських структур у США, а також щодо зарубіжної діяльності банків-членів ФРС і діяльності філіалів іноземних банків у США. Рада встановлює ліміти використання кредитів для купівлі і продажу цінних паперів.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Банківські системи зарубіжних країн» автора Мельник П.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ЧАСТИНА II. БАНКІВСЬКІ СИСТЕМИ РОЗВИНЕНИХ КРАЇН СВІТУ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ПЕРЕДМОВА

  • ЧАСТИНА І. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ

  • 1.3. Види банків. Особливості діяльності комерційних банків

  • 1.4. Вплив банківських систем на темпи і пропорції економічного розвитку

  • Завдання і запитання для самоконтролю

  • Розділ 2. Банківські системи в економіці держави

  • ЧАСТИНА II. БАНКІВСЬКІ СИСТЕМИ РОЗВИНЕНИХ КРАЇН СВІТУ
  • Розділ 4. Банківська система Великобританії

  • 4.3. Функції комерційних банків та діяльність банківських об'єднань

  • 4.4. Основні операції комерційних банків та їх співпраця зі спеціалізованими фінансово-кредитними установами

  • Завдання і запитання для самоконтролю

  • Розділ 5. Банківська система Франції

  • Розділ 6. Банківська система Канади

  • Розділ 7. Банківська система Німеччини

  • 7.5. Асортимент банківських продуктів і послуг

  • 7.6. Роль банківського сектору Німеччини у сприянні розвитку малих і середніх підприємств

  • Завдання і запитання для самоконтролю

  • Розділ 8. Банківська система Японії

  • Розділ 9. Банківська система Італії

  • ЧАСТИНА III. БАНКІВСЬКІ СИСТЕМИ ДЕЯКИХ ПОСТРАДЯНСЬКИХ КРАЇН

  • Розділ 11. Банківська система Білорусі

  • Розділ 12. Банківська система Республіки Казахстан

  • ЧАСТИНА IV. БАНКІВСЬКІ СИСТЕМИ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ

  • Розділ 14. Банківська система Угорщини

  • Розділ 15. Банківська система Чехії

  • Розділ 16. Банківська система Словаччини

  • ЧАСТИНА V. МІЖНАРОДНА БАНКІВСЬКА СИСТЕМА

  • Розділ 18. Група Світового банку

  • Розділ 19. Міжнародний валютний фонд

  • Розділ 20. Банк міжнародних розрахунків

  • Розділ 21. Європейський банк реконструкції та розвитку

  • Розділ 22. Регіональні міжнародні кредитно-фінансові установи

  • Розділ 23. Міжнародні клуби кредиторів

  • Розділ 24. Офшорний банківський бізнес

  • ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК

  • ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

  • ЛІТЕРАТУРА

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи