Бути чи не бути? Ось в чому питання.
Вільям Шекспір
Якщо людоїд їсть ножем і виделкою, це прогрес?
Станіслав Єжи Лец
Якщо миша дивиться на Всесвіт, чи змінюється від цього стан Всесвіту?
Альберт Ейнштейн
Запитання та відповідь - два взаємопов'язані терміни, які позначають особливий напрям розумово-мовленнєвої діяльності людей, суб'єктів пізнання та спілкування, на здобуття точнішого, повнішого знання (інформації) про об'єктивний світ і пошук нового знання (нової інформації). Суб'єкт х ставить різноманітні запитання у процесі пізнавальної та комунікативної діяльності, на які він отримує різні відповіді від інших суб'єктів або дає відповіді сам.
Запитання - це форма виразу думок, коли суб'єкт х хоче уточнити та доповнити відоме йому знання (інформацію) про певний об'єкт пізнання або отримати нове знання (нову інформацію); визначити істинність отриманого знання.
Мовну форму виразу запитання становить запитальне речення, до структури якого входять слова зі знаком запитання - "чи...?", "що... ?", "коли... ?", "де... ?", "чому... ?" та інші й основна частина, що фіксує знання суб'єкта х9 яке він хоче уточнити, доповнити, визначити його істинність або хибність. Логічна характеристика запитання визначається в поняттях "коректно (правильно) сформульоване запитання", "некоректно (неправильно) сформульоване запитання".
Передумову запитання становить знання (інформація), отримане суб'єктом х. Сформульоване суб'єктом х запитання передбачає отримання відповіді. Логічна характеристика відповіді визначається в поняттях "істинна" або "хибна відповідь". Відповідь - це висловлювання, викликане запитанням. Отже, запитання та відповіді нерозривно взаємопов'язані.
Види запитань
Логічна характеристика відповіді
3.7. Парадокси
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логіка» автора Н.В.Карамишева на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.6. Запитання та відповіді“ на сторінці 1. Приємного читання.