ЕТАП 1. Генерація ідей
Для генерації (пошуку) ідей нових товарів можуть бути використані різні джерела (рис. 4.7):
/ зовнішні (покупці, конкуренти, посередники);
/ внутрішні, тобто сама фірма - її керівництво, фахівці з маркетингу, інженери, торговий персонал.
Варто зазначити при цьому, що ринок, тобто зовнішні джерела (насамперед споживачі), є найбагатшим на ідеї. При цьому йдеться не про те, що споживачі дають чітку відповідь
на запитання, яка саме новинка має бути запропонована, а про постійне вивчення проблем і потреб споживачів, результатом якого і має стати розробка нових товарів, які краще, безпечніше, приємніше і т.д. за існуючі на ринку задовольнять ці потреби.
Участь у виставках та ярмарках, аналіз публікацій у пресі, радіо- та телевізійних програмах, брошур, каталогів, спеціальної літератури, реклами конкурентів, повідомлень галузевих об'єднань, вивчення патентів - все це може стати поштовхом до появи нового товару, коли хтось із працівників фірми радісно вигукне: "ідея!" Можливо, і не вигукне - важливо, щоб ця ідея призвела до вирішення визначених вище цілей. Пошук нових ідей може здійснюватися працівниками фірми і за допомогою творчих методів.
Існує близько 50 творчих методів пошуку нових ідей, серед яких:
o мозкова атака та її варіації (класична, анонімна, деструктивна, конструктивна, метод "а також техніка творчої співпраці);
o конференція ідей (конференція ідей Пльде, метод 635, дискусія 66);
o синектика (класична, синектична, візуальна);
o метод морфологічного аналізу; ф метод контрольних запитань;
o метод словесних асоціацій;
o метод колективного блокнота та ін.
Мозкова атака (мозковий штурм)
Мозкова атака - один з найпоширеніших творчих методів генерування ідей, який може бути використаний і для пошуку нових засобів застосування товару, і для пошуку ідей реклами, визначенням того, якою може бути реакція конкурента у відповідь на наші дії тощо.
У чому полягає суть методу "мозкова атака"?
Група експертів, яка є єдиним мозком, намагається штурмом вирішити проблему, що розглядається. У процесі штурму учасники висувають і розвивають власні ідеї, ідеї своїх колег, використовують одні ідеї для розвитку інших, комбінують їх.
Існує кілька методів мозкового штурму та його модифікацій:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг» автора Гаркавенко С.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.3. Процес розробки нових товарів“ на сторінці 1. Приємного читання.