Продовжимо розгляд основних засобів просування товарів (див. рис.7.1).
Персональний продаж
Паблік рилейшнз
Прямий маркетинг
Прямий маркетинг {від англ. direct marketing, DM) - засіб маркетингових комунікацій, який передбачає безпосередню (без проміжних ланцюжків) інтерактивну взаємодію продавця/виробника товару з кінцевим споживачем даного товару, розрахований на отримання відгуку або здійснення угоди. Зазначимо, що прямий маркетинг є інтерактивною маркетинговою системою розподілу товару. Основні комунікативні і цілі прямого маркетингу:
/ привертання уваги отримувача;
/ стимулювання купівлі і створення передумов для повторних купівель; / розвиток тривалих стосунків з отримувачем (клієнтом, посередником).
До основних форм прямого маркетингу можна віднести: / пряме поштове звернення; / телемаркетинг (вхідний, вихідний);
/ реклама з прямим відгуком (відповідь із додаванням купона або за принципом "зателефонуйте зараз");
/ маркетинг на основі каталогу;
/ Internet-маркетинг;
/ різні рекламні вкладки (рекламні проспекти в журналі); / доставлення рекламних проспектів і буклетів додому.
Газета обіцяла публікувати порівняльні ціни на ринках світу, ознайомлювати читачів із законодавством і ментальністю населення країн, де доводиться бувати шоп-туристам, аналізувати ціни на товари у Москві та інших містах Росії. Газета була надіслана всім, хто відгукнувся на повідомлення, у незвичній упаковці, яка нагадувала поліетиленовий пакет фірмового магазину. 100 тис. представників шоп-бізнесу отримали таким чином усю необхідну інформацію про товари та ринки Малаги.
І невдовзі на трасах Москва - Шереметьево, Москва - Внукове з'явилися вантажівки з написом "Карго - Москва - Малага". 88 тис. шоп-туристів відвідали Малагу, а 25 тис. з них на сьогодні становлять стабільну клієнтуру малазьких підприємств. За результатами опитування з'ясувалося, що більшість з них зорієнтувала газета.
Усі наступні засоби маркетингових комунікацій за своєю суттю е синтетичними (рис. 7.1).
Виставки
Брендинг
Брендинг-діяльність зі створення та реалізації Оренду та управління ним. Бренд -образне поєднання самого товару або послуги з набором властивих йому характеристик, очікувань та асоціацій, які виникають у споживача товару.
Пиво X - це просто пиво. А ось пиво "Оболонь", "Славутич" - це бренди, "Жигулівське" - споконвічний бренд. Цим ім'ям і сьогодні за кордоном називають марки, представлені російськими або українськими пивоварами.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг» автора Гаркавенко С.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7.5. Персональний продаж, паблік рилейшнз та інші засоби комплексу маркетингових комунікацій“ на сторінці 1. Приємного читання.