Актуальність теми. У патології новонароджених гемолітична хвороба займає чільне місце. За відношенням до кількості пологів частота гемолітичної хвороби новонароджених становить від 1:150 до 1:400. Маючи різні клінічні прояви, патологія характеризується інтенсивним підвищенням рівня непрямого білірубіну, що призводить до пошкодження центральної нервової системи та інших органів, а також до стійкої інвалідизації або летальних випадків.
Під час вагітності на плід впливають різноманітні фактори як з боку організму майбутньої матері, так і соціально-біологічні. Хронічна плацентарна недостатність, тривале кисневе голодування плода призводять до розладу окисних процесів, обумовлюють порушення обміну речовин, а також функціональну і морфологічну незрілість плода.
Мета заняття. Вміти проводити ранню діагностику різних форм і клінічних варіантів гемолітичної хвороби новонароджених, скласти план комплексного лікування та профілактику ізосенсибілізації. На основі знання причин, які сприяють затримці внутрішньоутробного розвитку плода, та важливих патогенетичних ланок навчитися прогнозувати ступінь ризику народження дитини із затримкою внутрішньоутробного розвитку, вміти організувати оптимальний режим, адекватну терапію, дати доцільні рекомендації по вигодовуванню та догляду за такою дитиною, вміти проводити профілактику затримки внутрішньоутробного розвитку.
Основна література
Шабалов Н.П. Неонатология: В 2 т. – СПб.: Спецлит, 1996. – Т. 2. – С. 100-124.
Медицина дитинства / За ред. П.С. Мощича: У 4 т. – К: Здоров'я, 1994. – Т. 1. – С. 429-448.
Детские болезни / Под ред. Л.А. Исаевой. – М.: Медицина, 1994. – С. 128-136.
Додаткова література
Гемолитическая болезнь новородженных / H.A. Аряев, A.A. Зелинский, Н.Л. Мерикова. – К: Здоров'я, 1992. -153 с.
Неонатология. Пер. с англ. / Под ред. Т. Л. Гомеллы, М.Д. Каннигам. – Л: Медицина, 1995. – С. 328-350.
Педиатрия: Руководство / Под ред. P.E. Бермана, В.К. Вогана. – М.: Медицина, 1989. -Кн. 6: Болезни иммунной системы, эндокринно-обменные заболевания, детская гинекология / Под ред. И.М. Воронцова. – 1989. – 572 с.
Справочник неонатолога / Под ред. В.А. Таболина, Н.П. Шабалова. – Л.: Медицина, 1984. – С. 203-210.
Допоміжні матеріали
1. Патогенез гемолітичної хвороби новонароджених. Клінічні форми.
2. Диференціальна діагностика гемолітичної хвороби новонароджених.
3. Консервативні методи лікування дітей з гемолітичною хворобою новонароджених.
4. Показання до проведення операції обмінного переливання крові при гемолітичній хворобі новонароджених.
5. Класифікація затримки внутрішньоутробного розвитку.
6. Основні параметри фізичного розвитку новонароджених.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Педіатрія» автора Тяжкої О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Гемолітична хвороба новонароджених. Затримка внутрішньоутробного розвитку“ на сторінці 1. Приємного читання.