Загальні дані.
Бюджетні відносини.
Податки.
У ст. 108 Конституції Німеччини закріплено розподілення повноважень щодо стягування податків. Податки за їх рівнями можуть бути такі: спільні, федеральні, земельні, общинні.
Спільні: прибутковий податок, податок на корпорації, податок з обороту.
Федеральні: доходи від фінансових монополій, митні збори, податок з вантажного автотранспорту, разовий податок на майно, податки на користь Європейського Союзу.
Земельні: податок на майно, податок на спадок, податок на автомашини, податок на пиво тощо.
Общинні: частина надходжень від прибуткового податку, частина платежів від фізичних осіб.
Податкова система передбачає певні критерії вирівнювання, перерозподіл податків від більш економічно розвинутих земель на користь менш розвинутих через федеральні трансферти, обов'язкове узгодження рівня місцевих податків з адміністрацією земель і федерації.
У Німеччині налічується 40 видів податків. Найбільшу питому вагу мають податок на заробітну плату, податок на оборот, податок на пальне, податок на підприємства.
Розглянемо найвагоміші податки.
1. Податок на заробітну плату. На цей вид податку припадає майже третина всіх податкових надходжень. При стягуванні податку враховуються податкові класи і види діяльності, використовуються таблиці, карти.
Податкові класи такі:
одинокі працюючі без дітей;
одинокі, розлучені, овдовілі люди, які мають на утриманні дитину;
подружні пари, якщо в сім'ї працює один із подружжя. Якщо працюють обоє, один із них за спільною згодою переходить у п'ятий клас;
обоє з подружжя працюють, але обкладаються окремо;
обоє з подружжя працюють, але один із них обкладається за третім класом;
6) працюючі, які отримують заробітну плату в кількох місцях.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бюджетна система України» автора Пасічник Ю.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „24.3. Німеччина“ на сторінці 1. Приємного читання.