Розділ «XVII. Мокра пригода»

Там, де козам роги правлять

Прострелене плече у лісничого швидко гоїлося. Гасинець не захотів навіть на кілька днів лишитися в лікарні, того ж дня повернувся додому. Сумне було те повернення. Улюблені собаки не вибігли назустріч господареві, тільки товста Мірця блискучим носом штовхала його в чобіт, добиваючись цукерки.

У Піші і в усьому районі тільки й мови було, що про темну справу з лісничим Марцінським. Наслідки грунтовного обшуку перевершили всі сподівання. Знайдено майстерно замасковану, добре обладнану нелегальну чинбарню. Це й вирішило долю Марцінського — його арештували. Вежбика, скільки не старалися, ніде не могли знайти — мов крізь землю провалився.

В Сумах помалу ставало спокійно, як було колись. Ніхто вже не нищив у лісі найціннішої звірини, один із злочинців ждав суду. Тільки отой шурин Марцінського... Шепотілися люди, буцімто Вежбик тиняється по лісах, ховається, жде чогось.

Лісничий надто Довго жив у лісі і надто добре знав людей, щоб не берегтися. Та ще тепер, коли у нього не було собаки. Увечері він ретельно замикав двері.

Мороз уже здався, відступив під прикриття ночі, страхав іще вранці, сковував заморозками відталі за день калюжі. Часом сипав сніг, одначе зима вже здавала свої позиції. Провесінь. Пішовши раз на заплаву, Метек урочисто приніс додому шовковисту пухівку. Вона розцвіла сріблом під захистом розлогого куща. Коло молодих заростей одного ранку показалися два маленькі, пухнасті м’ячики. То зайчиха вивела вже зайченят.

Тільки озеро стояло ще немов тверда, незрушна крижана плита. Але вдень по ній уже сочилися вузенькі струмочки води, які вночі знову затягувались прозорим льодом. Уранці там чудово було кататися на ковзанах.

Лісоруби на вирубках з усіх сил старалися закінчити роботу, доки в деревах не почали бродити весняні соки і не настало грузьке бездоріжжя, по якому не вивезти колод на шосе. Знову закурилися незамерзаючі болота, вкриваючись легкою хмарою пари. На кущах, які росли там поблизу, найраніше бубнявіли бруньки.

Надвечір лісничий ішов до розташованих на сонячних місцях лісових розсадників, де вже починалися весняні роботи. Виглядав, чи не летять вальдшнепи, намагався вухом уловити манливе форкання і посвист цих рудуватих, як осіненій лист, цяткованих чорних птахів. Їх ще не було, зате високо в синьому небі появився ключ диких гусей, облетів велике коло і сів десь над озером. У лісничого зринула мрійлива думка: може, вони тут і зостануться...

Борсук усе Ще спав, зашившись у стодолі під соломою. Даремно Метек заглядав туди і навіть пробував зсунути тепле накриття. Відходив незадоволений, бо йому дуже кортіло похвалитися своїм незвичайним вихованцем перед Едеком.

Розпалася юнацька ватага в Сумах. Кульчик поїхав до Варшави, там у видавництві розглядали його книжку. Надіслав коротеньку листівку, у якій було дуже характерне для Клема Повідомлення: «Моя редакторка — чудова дівчина...» Метек міг заздалегідь сказати, що далі Клем писатиме про це знайомство.

Панові Гасинцю тимчасово доручили наглядати за лісництвом Марцінського. Лісничий мав багато клопоту: дві такі території у весняну пору — то справжня мука. Тому в Пісках — так називали те лісництво — тепер був Міхал, якого на кожному кроці супроводили ворожі погляди осиротілих жінок.

Метек пробував їздити з Едеком за помічника. Але навчання так виснажило його, що хлопець не дуже справлявся з важкою роботою, коли треба було вантажити колоди на розставлені осі причепа. Може, зрештою він і подужчав би, коли б не шалений темп роботи. Едек знову далеко обігнав усі інші тягачі. У нього знову з’явилося бажання працювати, він сміявся, на весь голос виспівував за кермом фривольної пісні.

— Едек, чого ти гаруєш, як несамовитий? — якось запитав його Метек.

Вони сиділи тоді після вечері у кабінеті на м’якій кушетці. Біля ніг розляглась астматична Мірця.

Едек усміхнувся, відкинув назад давно вже не стрижене волосся.

— Не вмію повільно працювати. Зрештою можу ж я собі дозволити це, така робота буде вже не довго, останні колоди стягують з вирубки до шосе. Добре, як на квітень вистачить возити...

— Потім возитимеш дрова.

— Це ще невідомо. Добре, якщо весна буде суха, а як підуть дощі, то трактором у ліс і не поткнешся... До того ж я думаю потім зробити перерву. Такі собі канікули, як у шкільні роки. І тому повинен більше заробити. Будемо ловити рибу...— Замислився й почав уже про інше: — У тебе коли той іспит до лісової школи?

— У другій половині червня...

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Там, де козам роги правлять» автора Паукшта Евгеніуш на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „XVII. Мокра пригода“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи