РОЗДІЛ 3. СПІЛКУВАННЯ ТА МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУНКИ

Комунікативна підготовка співробітників правоохоронних органів


3.1. Привід, прийоми та ситуації встановлення професійно необхідних стосунків


Професійне спілкування правоохоронців із громадянами характеризується специфічністю приводів для вступу у контакт. В більшості випадків приводом для вступу в контакт є здійснений злочин, або злочин що готується, певне правопорушення, асоціальная поведінка тощо. Але, як справедливо відмічає Чуфаровський Ю.В., в оперативно-розшуковій діяльності є важливим мати логічний, природний та легко пояснюваний привід для знайомства з об'єктом зацікавленості. Такий привід має на меті не тільки розпочати контакт, але і продовжити розмову.

Саме привід у співвідношенні з особливостями ситуації зав'язування знайомства і забезпечує конкретний прийом знайомства.

Серед прийомів знайомства, що забезпечують оптимальний привід для початкового обміну фразами є такими:

1. Стимулювання на надання допомоги (жіночий варіант): - імітація падіння на вулиці, вивиху ноги, раптової слабкості й інших симптомів, зв'язаних зі здоров'ям; - імітація незручності, упустивши в зручний момент що-небудь з рук; - "забування" своєї речі поруч з людиною; - звертання з проханням дати закурити чи підказати нескладну (вулицю, магазин, час тощо) інформацію; - виклик співчуття своєю безпорадністю (зламана машина, важкі речі, розгубленість на вулиці).

2. Допомога, яку здійснюєте людині ви: використання випадкової незручності людини в зв'язку з недоліком інформації про що-небудь (показати певне місце, пояснити як треба щось робити); - швидке залучення випадкової (або передбачуваної) потреби людини в якій-небудь послузі (допомогти в налагодженні машини, запропонувати зайвий білет, підвезти куди-небудь); - пропозиція себе в якості необхідного на даний момент компаньйона;

3. Знайомство через загальних знайомих: - вивірені за часом візити до певних осіб, у яких часто буває людина; - безпосереднє прохання до загального знайомого познайомити вас; - підведення загального знайомого до думки звести вас як людей із загальним захопленням (хобі) чи здатних бути корисними один одному (прямого прохання при цьому немає); - можна зацікавити загального знайомого його особистою вигодою у вашому знайомстві з людиною.

4. Знайомство на різних культурних чи спортивних заходах (у кіно, театрі, на концерті, лекції, стадіоні), забезпечивши собі сусідство з людиною за допомогою "зайвого" білетика, квитками від загального знайомого. Інсценування ролі "новачка", що цікавиться думкою "фахівця"; - видача безадресних зауважень, що можуть зацікавити об'єкт; - короткочасне залишення свого місця з проханням доглянути за ним.

5. Знайомство в чергах (за конкретним товаром, театральними чи транспортними квитками, до лікаря тощо). Короткочасне покидання черги з проханням доглянути за чимось, що залишається, і місцем у черзі.

6. Знайомство на основі захоплень (хобі): - одночасне заняття однією справою (ранкова гімнастика, гра в футбол чи волейбол, психологічний тренінг тощо); - періодичне відвідування місць збору хобістів (спеціалізовані виставки, локальні клуби тощо); - цільове звертання до потрібної людини за чиєюсь рекомендацією (пропозиція про покупку чи обмін, злука собак, прохання про консультацію тощо).

7. Знайомство через дітей (у потягах, парках, дитячих садках, кафе): - контакт дитини з дитиною (гра, подарунок) "знайомить" батьків; - надання дитині людини на очах у батьків мілкої допомоги (підняти упалого, відігнати собаку).

8. Виклик інтересу до себе (ініціатива знайомства тут повинна виходити від об'єкта зацікавленості): - знаючи нестатки і слабкості даної людини, залучення його активної уваги за допомогою одягу, жартів, анекдотів, фокусів, слухів і пліток, оригінальних суджень, цікавої інформації, натяків про свої можливості щось дістати, щось довідатися, кудись улаштувати дитину.

9. Обнародування деякого оголошення (у газеті, під'їзді, на вулиці, тобто там, де його обов'язково побачать), що може зацікавити потрібну людини: - про продаж; - про покупку; - про роботу; - про необхідність у допомозі; - про пропозицію послуг.

10. Знайомства в Інтернеті, шляхом відправлення повідомлень, або розміщення фотографій та цікавої інформації про себе.

11. Використання неприємностей і утруднень, в які потрапила людина з пропозицією допомоги в їх подоланні. Варто знати, що люди в ситуаціях неуспіху та стресу схильні до розширення кола спілкування.

Слід сказати. Що серед найбільш ефективних прийомів знайомства є:

• самопредставлення;

• пропозиція допомоги, послуги;

• звертання з питанням, проханням;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Комунікативна підготовка співробітників правоохоронних органів» автора Розов В.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „РОЗДІЛ 3. СПІЛКУВАННЯ ТА МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУНКИ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ВСТУП

  • РОЗДІЛ 1. СИСТЕМА КОМУНІКАТИВНОЇ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ПРАВООХОРОНЦІВ

  • 1.2. Комунікативна підготовка співробітників правоохоронних органів: авторський підхід

  • РОЗДІЛ 2. КОМУНІКАТИВНА ПІДГОТОВКА ПРАВООХОРОНЦЯ

  • 2.2. Вербальні та невербальні засоби професійного спілкування

  • 2.2.2. Невербальні засоби спілкування

  • 2.2.3. Вербальні та невербальні ознаки неправди

  • 2.3. Опитування і бесіда в професійному спілкуванні

  • 2.4. Психологічний вплив у професійному спілкуванні

  • 2.4.2. Механізми впливу

  • 2.4.3. Методи психологічного впливу

  • 2.4.4. Маніпулятивний вплив і захист від нього

  • 2.5. Отримання інформації шляхом вивідування

  • 2.5.3. Моторно-репродуктивний спосіб вивідування

  • РОЗДІЛ 3. СПІЛКУВАННЯ ТА МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУНКИ
  • 3.3. Психологічний контакт в професійному спілкуванні

  • 3.4. Бар'єри в професійному спілкуванні

  • 3.5. Довіра в професійному спілкуванні правоохоронця

  • 3.6. Рольова поведінка в професійному спілкуванні правоохоронця

  • 3.7. Попередження і розв'язання конфліктів в професійному спілкуванні

  • ЛІТЕРАТУРА

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи