Особливості наукового виробництва і задачі обліку витрат на НДР за договорами із замовниками
До складу бюджетних установ, як уже зазначалося, входять наукові установи, зокрема науково-дослідні інститути, наукові інститути різної галузевої належності та ступеня підпорядкування. Основним продуктом їхньої діяльності є науково-технічна продукція, отримувана в результаті дослідної діяльності.
Науково-дослідну діяльність державних наукових закладів можна поділити на основну й допоміжну. Згідно зі статусом права власності зазначених установ основною вважається діяльність з виконання замовлень держави, що здійснюється за рахунок її коштів. Відповідно додаткова наукова діяльність пов'язана з виконанням науково-дослідних робіт за договорами з замовниками за рахунок коштів останніх.
До НДР належать науково-дослідні, проектні, конструкторські, технологічні роботи та послуги, створення дослідних зразків або партій виробів, необхідних для проведення НДР згідно з вимогами, погодженими із замовниками, що виконуються чи надаються науково-дослідними, проектно-конструкторськими і технологічними організаціями, а також науково-дослідними і конструкторськими підрозділами установ і організацій.
Діяльність з виконання НДР за договорами є окремою ділянкою облікового процесу бюджетних науково-дослідних установ, що має такі завдання:
o облік і контроль виконання тематичного плану в цілому й за окремими договорами;
o формування своєчасної, повної та достовірної інформації про фактичні витрати на НДР;
o обґрунтування розрахунків щодо собівартості НДР;
o контроль за дотриманням планових показників собівартості та виявлення фінансових результатів за кожною темою;
o контроль за здійсненням режиму економії та виявлення резервів зниження собівартості НДР.
Порядок складання господарських договорів і відповідальність сторін за їх виконання
Склад і класифікація витрат на НДР
Витрати, що включаються у собівартість НДР класифікуються за такими ознаками:
o видами витрат (елементи, статті);
o темами і завданнями НДР, затвердженими у встановленому порядку, укладеними договорами на розроблення та виконання цих робіт;
o календарними періодами, протягом яких витрати включаються у собівартість НДР(місяць, квартал, рік);
o місцем виконання НДР (відділ, сектор, лабораторія та інші підрозділи);
o джерелами фінансування НДР (за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів замовника, власних коштів організації, за рахунок кредитів).
Витрати, що включаються у собівартість НДР, групуються відповідно до їх економічного змісту за елементами відображеними на рис. 31.1.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бухгалтерський облік у бюджетних установах і організаціях» автора Шара С.Ю. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „31. Облік витрат на науково-дослідні роботи“ на сторінці 1. Приємного читання.