Коли ми говоримо про охорону ландшафте, то маємо на увазі систему заходів, спрямованих на зберігання, відновлення або поліпшення виконання ландшафтом певних функцій. Відповідно до визначення Європейської ландшафтної конвенції, ратифікованої в 2005 р., "охорона ландшафту" означає діяльність щодо збереження та підтримання важливих або характерних рис ландшафту, яка виправдовується його спадковою цінністю, зумовленою його природною конфігурацією та діяльністю людей. Основна мета природоохоронних заходів полягає в мінімізації тих змін ландшафте, що викликають погіршення або порушення виконуваних ними функцій; досягти цього можна шляхом регулювання антропогенних впливів на ПТК.
Останнім часом стало очевидно, що охорона ландшафтів як суспільно необхідна діяльність має бути керівним принципом у територіальному плануванні та проектуванні. Ландшафт при цьому розглядається з позиції виконання ним не тільки соціально-економічних, а й екологічних функцій: ресурсу - і середовищетвірних. Геоекологічний підхід до обґрунтування схем і проектів природокористування неминуче виходить за вузькі межі лише природоохоронних заходів і стає координатором усієї суми господарської діяльності в проектованому регіоні.
2.5.1. Особливості геоекологічного прогнозування
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Геоекологічне обґрунтування проектів природокористування» автора О.П.Гавриленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.5. Обгрунтування системи природоохоронних заходів“ на сторінці 1. Приємного читання.