Фізико-географічними є природні процеси, що послідовно відбуваються у ПТК і супроводжуються передачею або обміном речовини, енергії та інформації. Це процеси, які відбуваються в межах вертикального профілю ландшафтів і переформовують їхню структуру, у результаті чого утворюються нові структурні та функціональні елементи ландшафтів. Інтенсивність фізико-географічних процесів служить кількісним показником стійкості ландшафт в. Динаміка властивостей і структури ландшафт/ є складовою частиною фізико-географічного процесу в широкому розумінні цього слова.
Несприятливі фізико-географічні процеси - це зсуви, ерозія, суфозія, дефляція, карст, селі, засолення, підтоплення, просідання тощо. У геоекологічному обґрунтуванні схем і проектів природокористування дослідження несприятливих фізико-географічних процесів, зокрема ерозійних, поряд із ландшафтознавчим аналізом території є основою оцінки сучасного стану і функціональних властивостей ПТК планувального регіону. Крім того, інфюрмація про особливості процесів площинної та лінійної ерозії, що відбуваються на всій території регіону, дозволяє давати рекомендації із застосування комплексу протиерозійних заходів, від яких значною мірою залежить збільшення продуктивності сільськогосподарських земель і збереження ландшафт/ в цілому.
2.2.1. Особливості картографування ерозійних процесів для цілей проектування
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Геоекологічне обґрунтування проектів природокористування» автора О.П.Гавриленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.2. Аналіз несприятливих фізико-географічних процесів“ на сторінці 1. Приємного читання.