Как здорово, что все мы здесь
сегодня собрались…
Олег Мітяєв
Як не дивно, у камері в Ровеньках в особливо потрібні моменти знаходилося місце для почуття гумору, яке й допомагало жити-виживати. Не пам’ятаю вже з якого приводу, але відбулося дуже жорстке побоїще: осіб п’ять просто не могли піднятися з землі. Коли «вихователі» пішли, на якийсь час запанувала тиша, що переривалася стогонами. І раптом, навіть не знаю навіщо (абсолютно неусвідомлено), я починаю наспівувати слова з пісні: «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались». Тихенький сміх, який з’явився десь у кутку, згодом перейшов у нестримний регіт усієї камери. І стало легше.
Багатьох пригнічувала невідомість того, на який термін їх посадили. Юрко, колишній зек, мій незмінний напарник із шашок, з цього приводу навіть зауважив:
– Ось сказали б мені: тобі 15 діб! Так це запросто – я на одній нозі простою, – пригнічує не термін, а невизначеність.
Одного разу під час потужної осінньої зливи в камері зникла електрика. Лампочка погасла. У відчинене вікно, попри те, що ми його закривали лахміттям і фанерою, бив дощ і переводив свої краплі на похилу площину нашої нехитрої фортифікаційної споруди, перетворюючи їх у водяні струмочки, які торувати собі русло в наше житло. І тут, серед такої крюгерівської нічки, чую біля входу в камеру активний рух, крики, лайку… У відчинені двері спочатку від кількох ліхтарів-прожекторів увірвалися промені, які металися по стінах, стелі й підлозі нашої обителі – таке собі лазерне шоу. Когось вкинули в камеру.
– Знайдіть для них два місця! – тільки й почулося.
Кого вкинули – не видно. Із реплік конвоїрів було зрозуміло, що за п’янку зі стріляниною.
І тут чую, один говорить з кавказьким акцентом:
«Васья, слюшай!».
«Жорстко! Це вже, мабуть, кавказці-ополченці. І в темряві їх, швидше за все, не обшукали. Якщо зброя, ножі при них…», – такі невеселі думки лізли в голову. Уранці злива не припинилася, але принаймні стало видно, хто в камері. Бачу, не схожі на кавказців. Питаю:
«Ви хто?».
– Альпаченци, – відповідає з кавказьким акцентом.
– А звати як?
– «Адеса» я, – уже російською, без будь-якого натяку на кавказький акцент, а навпаки – навіть по-одеськи, з розтягуванням першої літери, що звучить як протяжне «А-а-а-дессса», відповідає усміхнений «альпаченец».
– Чого так – родом з Одеси?
– Нє-а! Сидів я там!
Веселий хлопець. Завдяки йому я поповнив свій лексикон таким терміном, як «альпаченци».
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «100 днів полону, або Позивний "911"» автора Макеєв В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „З гумором“ на сторінці 1. Приємного читання.