Страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх, бо страх має в собі кару, а хто боїться, той недосконалий у любові.
(Від Йоана 4:18)
– Молились-молились-молились… Попрощались уже один з одним… О другій ночі «вгорі» почулась потужна стрілянина. Ми думали, що нас хочуть закидати гранатами: рефлекторно накрились лахміттям і ковдрами. Обійшлось. Виявляється, це російські спецслужби зачистили місцевий підрозділ «бєспрєдєльщиков», який і влаштовував ці розстріли.
За три години до смерті… почалось нове життя.
– Я в житті був грішний. Робив справи неугодні Господу, – розмірковує Вася. – Пройшов ось таке життєве чистилище. А тепер дякую Богу, що продовжив мені життя. Дякую тим, хто врятував мене від гибелі. Вони наче й вороги, але ж подарували життя. А як я вдячний тим хлопцям-охоронцям, які не маючи права відстебнути від батареї, з рук поїли мене, ставили в зуби цигарку. Дякую. Життя чудова річ… і треба жити…
Так, це справді феномен: у колишніх бранців відсутня жадоба кривавої помсти і надзвичайно чутливе сприйняття проявів людяності. Вони навчились дякувати серцем… за життя. А ще, здобули виняткове вміння творити любов. По різному. Але – з глибин душі. Саме ту фундаментальну любов, яка приведе нас до життя і миру.
Щиро Ваш, Валерій Макеєв 13. 08. 2015
Сергій Захаров, художникНародився в Донецьку в сім’ї міліціонера.
Закінчив художнє училище, відвідував художню студію Ігоря Макаренка.
У 2014 році заснував арт-групу «Мурзілка» й почав займатися протестним мистецтвом: вирізати із картону вуличні карикатури на лідерів «ДНР-ЛНР» – «Моторолу», Стрєлкова, Царьова та інших. Розвішував їх у центрі Донецька.
Улітку того ж року за свої твори двічі потрапив у полон терористів. Там його били, катували, тримали в кайданах. Першого разу випустили після того, як художник розфарбував автомобіль одному з бойовиків. Дали п’ять гривень на проїзд, документів не повернули. Коли Захаров прийшов за паспортом, його знову ув’язнили. Випустили в середині вересня. Після цього переїхав жити до Києва.
У 2015 році взяв участь у проекті «Ізоляція» – створив «Карточный домик» – на гральних картах у карикатурній формі намалював образи лідерів сепаратистського руху на Донбасі. Роботи були представлені за кордоном, зокрема у Парижі, Аугсбурзі, Празі. Власний художній проект «Магнітне панно» Сергій Захаров презентував у Москві на міжнародному фестивалі протестного мистецтва «Муза непокорных-2015».
«Когда мы размещали работы, было еще только неприятие, а ненависть появилась после того, как полтора месяца я пробыл в подвалах и у меня были сломаны ребра. Первые десять дней там не просто били, а пытали. Три раза меня выводили на расстрел. Я, быть может, не выбрался бы до сих пор, просто мне помогли. Попасть туда легко, а выбраться довольно сложно. Так что о чистой ненависти я могу говорить сейчас, а тогда было просто неприятие, да и до конца не верилось в происходящее. Это все происходит на твоих глазах, ты видишь, как меняется город, во что он превращается, и все это кажется каким-то сюрреализмом, кажется, что вот-вот должно закончиться. Но с каждым днем ситуация усугубляется…»
«Радіо Свобода» 18. 10. 2014
Дякую всім, хто допоміг у виданні книги,бо РАЗОМ – МИ СИЛА!Опікуємось військовополоненими. Окрім визволення бранців, передаємо «на підвали» харчі, одяг, медикаменти…Підтримуємо хлопців та їх родини.
Будемо вдячні за допомогу.
Для безготівкових переказів:
Рахунок ПРИВАТБАНК
2600 5051 5185 03
МФО 354347
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «100 днів полону, або Позивний "911"» автора Макеєв В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ без назви (31)“ на сторінці 1. Приємного читання.