Князь Федір Андрійович Єлецький та боярин Григорій Леонтійович Валуєв саме закінчували вранішню трапезу, як її спокійне тривання було несподівано перерване появою колишнього воєводи Царевого Займища Василя Куракіна.
— До Займища наближається гетьман Жолкевський! — повідомив він.
— Ну й нехай атакує! — махнув рукою князь Єлецький. — Собі ж дорожче!
— Боюся, ви мене не зрозуміли. Гетьман підійшов до оборонних валів сам.
— Сам? — здивовано перепитав Валуєв.
— Ну, не зовсім сам. Разом із боярином Бутурліним.
— А він що тут робить?
Несподівана звістка перервала трапезу, і обидва боярина підвелися.
— Що тут робить Василь Бутурлін? — перепитав Валуєв. — Він же повинен бути у стані князя Шуйського!
— Не можу сказати, — відповів Куракін. — Але з вигляду видно, що боярин поранений, принаймні праву руку він тримає на перев’язі.
— Ану ходімо подивимось! — сказав Федір Єлецький, надів на голову високу шапку і, почекавши Валуєва, вийшов з хати.
Наближення парламентарів розбурхало весь табір. Стрільці зазвичай завжди були готові до оборони, але будь-які переговори давали надію на мирне вирішення цієї проблеми. Завжди існувала ймовірність: або нападники задовольняться малим і відступлять, або переконають воєвод здатися. А в крайньому разі можна й повоювати.
Воєводи піднялися на підвищення перед возами — найменш захищеної східної сторони острогу. На відстані п’ятдесяти кроків стояли троє чоловіків — один старший (польський гетьман); в іншому, молодому, не старшому двадцяти п’яти років, упізнали стольника Василя Бутурліна. Трохи оддалік за ними стояв молодий шляхтич і тримав у руках штандарт Жолкевського: на довгій жердині красувався родовий герб Любичів.
На відстані польоту ядра у повній готовності чекали наказу запорізькі козаки.
Але так виглядало, що головні події розіграються ближче.
— Може, відправимо до гетьмана воєводу Куракіна? — запропонував Валуєв, споглядаючи аж надто спокійного Жолкевського.
— Не буде так! — заперечив князь Єлецький. — Бачиш, боярине, сам гетьман завітав до нас. Він не побоявся підійти, то невже ми, на своїй землі, побоїмось вийти назустріч нападникам?
Він повернувся і зійшов з підвищення.
— Розсуньте рогатки! — розпорядився князь.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Поміж двох орлів» автора Лущик П.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „17“ на сторінці 1. Приємного читання.