(Післямова автора)
На тему Української революції 1917–1920-х років можна написати багато книг — тисячі, а може, й десятки тисяч. Та хто їх пише?! Почали, щоправда, деякі науковці захищати дисертації на цю тему. Але написані вони в більшості безсердечно. І не про Визвольну боротьбу українського народу пишуть історики, а про «громадянську війну». Рідкісним винятком стала дисертація «Селянські повстання в Правобережній частині УСРР у 1921–1923 роках…» Павла Стегнія. Талановито і лірично оживляє картини боротьби к. і. н. Костянтин Завальнюк. Чи багато ще прізвищ істориків можна назвати?
Дуже і дуже мало. Ніби табу лежить на Визвольних змаганнях доби 1917–1920-х років. Сталося це тому, що правдиве висвітлення цієї доби руйнує ідеологічний фундамент під ногами правителів України кінця ХХ — початку ХХI століття. Адже вони «патріотичне виховання» молоді формували — як і за часів СССР — на зразках героїзму совєтської армії в Другій світовій війні. Йдеться фактично про героїзм «совєтського народа» в боротьбі проти німців. На ньому фокусується суспільна увага. А висвітлювати правду про героїзм українського народу в боротьбі проти Красної армії (невдовзі совєтської) і масові злочини цієї окупаційної армії проти України влада не бажає. Бо так легко зруйнувати концепцію «патріотичного виховання», яка панувала в 1990-х роках та на початку ХХI століття.
Може, хоч зараз, прочитавши цю чи інші мої книги про Визвольну боротьбу, якийсь ветеран, а то й інвалід «Великої вітчизняної війни» гірко усміхнеться — за кого і за що проливав кров у 1939–1945 роках? Та 1956-го.
У Чехословаччині 1968 року й в Афганістані проливало кров за імперію вже інше покоління «совєтського народа».
Що казати, не одному поколінню наших земляків
Не за Україну,
А за її ката довелось пролить
Кров добру, не чорну…
Книга «Багряні жнива Української революції» — це розповідь про тих, хто пролив «кров добру, не чорну» за Україну, ця книга про справжню Велику Вітчизняну війну українського народу… Ця книга відновлює нашу історичну пам'ять та оживляє синів і дочок України, які полягли в боротьбі за її свободу і щастя.
Вічна Їм пам'ять! І слава!
Відгуки на перше видання книги
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Багряні жнива Української революції» автора Коваль Р.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Воскресіння синів і дочок, які полягли у боротьбі за свободу нашої Батьківщини (Післямова автора)“ на сторінці 1. Приємного читання.