Сьогодні один із доповідачів сказав: «Тільки сила силу може збороти».
Оце, на моє переконання, і є головним питанням для кожного українця — як створити українську силу, яка зборе силу, яка нам протистоїть.
Чи є такою силою робітництво? Ні! Робітництво України сьогодні деморалізоване, люмпенізоване, і, головне, денаціоналізоване.
Чи є такою силою українська інтелігенція? Ні! Інтелігенція України в масі своїй слабка, ляклива, зрадлива, переважно російськомовна, орієнтована на Росію або на Америку.
Чи є такою силою українське селянство? Сказати однозначно «так», на жаль, поки що не можу. Але українське селянство лишається єдиною нашою опорою, єдиною нашою надією.
Селянство — єство української нації. Саме селяни зберегли українську традицію, українську мову, українські звичаї, дух української нації. Але дух української нації традиційно був мілітарним. На превеликий жаль, із XIX ст. дух войовника, «дух козацької шаблі» почав занепадати. В першій половині XX ст. вибухи національного героїзму були, але ось вже 50 років в Україні не було вибуху національних почувань, які формують українську силу.
Сьогодні перед селянством, зокрема, фермерами, стоїть завдання створення мілітарного осередку нації. І має рацію Сергій Плачинда, коли говорить про необхідність формування парамілітарних формувань на селі, які б захищали селян, в тому числі і фермерів, від рекету, мафії, грабіжників.
Варта ДСУ готова співпрацювати з фермерами в цьому питанні.
Якщо ви допоможете створити в своєму селі осідок Варти ДСУ, вона захистить вас.
20 грудня 1994 р.,
Київ.
Реформи: панацея чи манівці?
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Філософія українства» автора Коваль Р.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Селянство — єство України“ на сторінці 1. Приємного читання.