РОЗДІЛ 6. Організація контролю статутної діяльності і власного капіталу
Термінологічний словник
Статут (від лат. - ухвалювати, вирішувати) - положення, яке визначає порядок організації та діяльності окремих внутрішньодержавних та міжнародних організацій"; статут - це встановлене державою чи громадською організацією зведення правил, які регулюють діяльність яких-небудь організацій
Ліцензування - видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, а також розпоряджень про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування
Орган ліцензування - це орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України, або спеціально уповноважений виконавчий орган рад для ліцензування певних видів господарської діяльності.
Власний капітал - це власні джерела підприємства (фірми, компанії), які вкладені (внесені) засновниками або залишені ними на підприємстві з уже оподаткованого прибутку.
Статутний капітал - це сума грошових коштів (вкладів), що їх власник надає в повне господарське відання (володіння, користування, розпорядження) підприємству, яке він створює, або вартість відповідного майна.
Пайовий капітал - це сукупність коштів фізичних і юридичних осіб, добровільно розміщених у товаристві для здійснення його господарської діяльності.
Неоплачений капітал - це сума зобов'язань засновників за внесками до статутного капіталу.
Вилучений капітал - це фактична собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених акціонерним товариством у його учасників.
Додатковий капітал - це інший капітал, укладений учасниками товариства або одержаний у процесі господарської діяльності підприємства в наслідок дооцінки активів, безоплатного отримання необоротних активів, іншого додаткового капіталу.
Резервний капітал - сума резервів, створених відповідно до чинного законодавства або установчих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства для покриття можливих в майбутньому не передбачуваних збитків та втрат.
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) - складова частина власного капіталу, що залишається у підприємства після виплати доходів власникам та формування резервного капіталу.
6.1. Завдання, об'єкти, джерела, методичні прийоми та напрямки проведення контролю статутної діяльності і власного капіталу
6.2. Організація контролю дотримання статуту та ліцензування діяльності підприємства
Організація контролю статуту включає суб'єкти, які здійснюють контролю та мають функціональні обов'язки. До них відносяться:
- Загальні збори учасників;
- Ревізійна комісія;
- Наглядова рада;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Внутрішньогосподарський контроль» автора Гуцаленко Л.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Частина ІІ. МЕТОДИКА ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ“ на сторінці 1. Приємного читання.