ТЕМА 7. АУДИТ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Підтема 7.1. МЕТОДИКА АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
1. Оцінка якісних характеристик фінансової звітності та її користувачів
Необхідно пригадати, що визначення фінансової звітності надано у статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" [26]. Іншими словами, фінансова звітність підприємства — це система узагальнюючих показників, що характеризують підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства за минулий період (місяць, рік, квартал).
Метою складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Фінансова звітність повинна задовольняти потреби тих користувачів, які не можуть вимагати звітів, складених з урахуванням їх конкретних інформаційних потреб.
Порядок надання фінансової звітності користувачам визначається чинним законодавством. Фінансова звітність забезпечує інформаційні потреби користувачів щодо: придбання, продажу та володіння цінними паперами; участі в капіталі підприємства; оцінки якості управління; оцінки здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов'язання; забезпеченості зобов'язань підприємства; визначення суми дивідендів, що підлягають розподілу; регулювання діяльності підприємства; інших рішень.
До річної фінансової звітності суб'єктів господарювання в Україні, які знаходяться на звичайній системі оподаткування, відносять наступні форми:
- Баланс (Звіт про фінансовий стан) Форма № 1 (додатки А, А.1, Е, Е.1, И);
- Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) Форма № 2 (додатки Б, Б.1, Ж, Ж.1, К);
- Звіт про рух грошових коштів Форма № 3 (додаток В, В.1);
- Звіт про власний капітал Форма № 4 (додаток Г, Г.1);
- Примітки до (річної) фінансової звітності Форма № 5 (додаток Д,
додаток Д.1 на надавався, так як Форма 5 не зазнала змін, починаючи зі звітності за 1-й квартал 2013 р.);
- Інформація за сегментами.
У міжнародній практиці фінансова звітність готується відповідно до одного або кількох зазначених чинників, а саме:
- Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;
- національних стандартів бухгалтерського обліку;
- інших авторитетних і всеохоплюючих основ фінансової звітності.
Процес проведення аудиту починається з перевірки фінансової звітності господарюючого суб'єкта. При аудиті всієї фінансової звітності чи виконанні окремого завдання, окремих об'єктів обліку — активу чи пасиву балансу, виникає необхідність провести оцінку якісних характеристик фінансової звітності.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Жидеєва Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „МОДУЛЬ ІІ. АУДИТ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ“ на сторінці 1. Приємного читання.