Дисципліна "Аудит" для студентів напряму 6.030509 "Облік і аудит" і 6.030509І "Облік і аудит" належить до дисциплін професійної підготовки відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів.
Метою дисципліни є формування у студентів знань з аудиту відповідно до Стандартів аудиту Міжнародної Федерації бухгалтерів, Кодексу етики професійних бухгалтерів, Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативних документів, враховуючи чинне законодавство України.
Основними завданнями дисципліни є вивчення методів раціональної організації та проведення аудиту й надання аудиторських послуг на підприємствах різних галузей та організаційно-правових форм на підставі використання прогресивних форм, стандартів та методик; набуття навичок опрацювання і використання достатньої та прийнятної інформації в аудиті.
Предметом дисципліни є методологія і методика проведення аудиту та надання супутніх послуг на підприємствах різних галузей та організаційно-правових форм із застосуванням знань: з організації та регулювання аудиторської діяльності в Україні та створення аудиторських фірм; з організації роботи персоналу та професійної етики аудитора; методів, методик і прийомів аудиту; суттєвості в аудиті та аудиторського ризику; видів викривлень в обліку і звітності та дій аудитора у випадку їхнього виявлення; стадій аудиторського процесу, складання планів та програм аудиту; процедур отримання аудиторських доказів та видів аудиторської документації; зі складання аудиторського звіту (висновку); особливостей та методик внутрішнього аудиту; специфіки проведення аудиторських перевірок за конкретними об'єктами обліку.
Дисципліна вивчається в тісному зв'язку з такими загальноекономічними дисциплінами, як мікроекономіка, політична економія, економічна теорія та слідує після вивчення таких дисциплін, як: фінанси, гроші та кредит, бухгалтерський облік, фінансовий облік, організація і методика економічного аналізу та ін. Тобто, дисципліна "Аудит" є однією з профілюючих дисциплін в системі освітньо-професійної підготовки фахівців напряму "Облік і аудит".
Після вивчення дисципліни студенти повинні знати:
- законодавчі, нормативно-правові та інструктивні матеріали щодо аудиту та бухгалтерського обліку в Україні;
- методику організації аудиторської перевірки та специфіку її проведення;
- методику документального оформлення процесу аудиторської перевірки: складання планів та програм (розширених планів) аудиту, ведення аудиторської документації, оформлення звіту незалежного аудитора (аудиторського висновку) тощо;
- принципи, методи і процедури аудиту на підприємствах різних галузей та організаційно-правових форм;
- основні підходи та особливості аудиторських перевірок: необоротних активів; запасів; грошових коштів, розрахунків та інших активів; власного капіталу, довгострокових та поточних зобов'язань; витрат діяльності, доходів за видами діяльності; фінансових результатів, а також перевірки складання фінансової звітності;
- види та об'єкти супутніх послуг і систему внутрішнього контролю.
студенти повинні вміти:
- організовувати роботу аудиторської фірми в Україні;
- застосовувати прийоми наукової організації праці персоналу в аудиторській фірмі;
- планувати роботу аудиторської фірми;
- укладати договір на проведення аудиту (аудиторських послуг) та супутні договору документи;
- організовувати проведення аудиторської перевірки фінансової звітності, надання аудиторських послуг;
- методично правильно складати плани та програми (розширені плани) проведення аудиту за визначеними об'єктами перевірки;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Жидеєва Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ВСТУП“ на сторінці 1. Приємного читання.