З практики діяльності аудиторські фірми використовують 3 види планів.
Першим з них є Загальний план проведення аудиту аудиторської фірми, який, як правило, складається на кожний наступний рік та підлягає доповненню й коригуванню впродовж періоду дії.
Наступним планування кожної перевірки проводиться на організаційній стадії з урахуванням загального плану проведення аудиторських перевірок аудиторською фірмою, очікуваних обсягів і об'єктів, термінів виконання перевірки, складених графіків і планів за кожним об'єктом аудиту та виданих завдань кожному із аудиторів.
Тому, другим видом плану є Загальний план аудиту по певному конкретному підприємству. Він складається окремо на кожного клієнта, враховуючи термін проведення перевірки із Загального плану проведення аудиту аудиторської фірми. Види робіт визначаються за Договором на аудит (аудиторські послуги).
Об'єктами аудиту (вони визначаються згідно з Договором на аудит (аудиторські послуги) і заносяться у другу колонку даної таблиці) можуть бути:
- загальні та установчі документи (статут, ліцензія, патент тощо);
- формування і зміни статутного (пайового) капіталу;
- наявність і використання кредитних ресурсів;
- необоротні активи (основні засоби, нематеріальні активи, інвестиції);
- запаси (виробничі запаси, готова продукція, товари);
- кошти (каса, рахунки в банках, векселі тощо);
- власний капітал (статутний, пайовий, додатковий, резервний, неоплачений);
- довгострокові та поточні зобов'язання;
- витрати, доходи і фінансові результати;
- фінансова звітність.
Аудит може проводитись як за певним окремим об'єктом (об'єктами) чи групою об'єктів, так і в цілому з перевірки господарсько-фінансової діяльності підприємства.
Кожен аудитор, спеціаліст чи асистент аудитора на основі виданого завдання на проведення аудиту за окремими об'єктами чи групами об'єктів, враховуючи графіки проведення аудиту, складає план проведення аудиту за конкретним об'єктом, у якому визначає: завдання, виконавців і термін (період) проведення перевірки.
Цей план складається на основі загального плану та виданого завдання і узгоджується з керівником аудиторської фірми чи старшим аудитором (керівником групи при проведенні аудиту), підписується керівником і аудитором.
План проведення аудиту за конкретним об'єктом є третім видом плану, який складають аудиторські фірми. Кількість планів цього виду залежить від кількості об'єктів перевірки (запланованих видів робіт) по кожному клієнту.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Жидеєва Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4. Види планів аудиторської фірми, їхнє значення та використання“ на сторінці 1. Приємного читання.