5.1. Поняття про документи. Вимоги до складання документів
Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене Наказом Міністерства фінансів України №88 від 24 травня 1995 р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України № 168/704 від 05.06.95 р.), визначає порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності.
Документування - це суцільне і безперервне спостереження за господарськими операціями на підприємстві.
Документ (лат. буквально означає свідоцтво, доказ.) - це письмовий доказ здійснення господарської операції або розпорядження на її здійснення.
Первинні документи, у тому числі на паперових і машинозчитувальних носіях інформації, повинні мати такі обов'язкові реквізити:
o назва документа;
o номер документа;
o назва підприємства, на якому складений документ;
o зміст господарської операції;
o обсяг операції і одиниця виміру;
o грошова сума, ціна;
o місце здійснення операції;
o підписи осіб, відповідальних за здійснення операції і складання документа;
o печатка підприємства.
Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити. Вимоги до складання первинних документів:
o заповнення всіх обов'язкових реквізитів;
o чіткість заповнення;
o недопустимість виправлень;
o складання в момент здійснення операції, а якщо це неможливо, безпосередньо після її закінчення;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бухгалтерський облік» автора Садовська І.Б. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 5. ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ, ТЕХНІКА І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ“ на сторінці 1. Приємного читання.