2.1. Економічна сутність, значення та види балансового узагальнення
Управління фінансово-господарською діяльністю підприємства потребує своєчасної та достовірної інформації про стан та рух господарських засобів за складом і розміщенням, джерелами формування та цільовими призначеннями. Такі відомості можна отримати за допомогою бухгалтерського балансу. Слово "баланс" від французького означає ваги, врівноваженість.
Завдання балансу - дати узагальнену інформацію про активи і їх джерела у вартісному вимірнику на певну дату. Така інформація необхідна внутрішнім (менеджери, спеціалісти, працівники підприємства) та зовнішнім (акціонери, кредитори підприємства, податкові служби) користувачам для прийняття рішень.
Бухгалтерський баланс - метод узагальнення даних про і склад майна суб'єкта діяльності за видами (складом і використанням і джерелами утворення на певну дату в узагальненому і вартісному вимірнику (зазвичай на 1-ше число місяця). )
Форма балансу та порядок його заповнення в Україні регулюються ПСБО 2 "Баланс". Згідно зі ст. 11 "Загальні вимоги до фінансової звітності" Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" баланс, разом із звітом про фінансові результати, звітом про рух грошових коштів, звітом про власний капітал, звітністю за сегментами та примітками до звітів, є складовою фінансової звітності підприємства.
Баланси відображають різну економічну інформацію і в залежності від вимірників бувають:
o натуральні - характеризують джерела формування матеріальних ресурсів та напрямки їх використання. Використовується зазвичай при плануванні господарської діяльності підприємства;
o трудові - характеризують кількість та склад трудових ресурсів, їх розподіл та використання;
o вартісні - складаються у вартісному вираженні на рівні окремих підприємств, галузей, країни.
Рис. 2.1. Визначники змісту балансу
Крім цього, баланси класифікують за:
o джерелами складання;
o обсягами даних;
o формою;
o термінами складання;
o змістом.
За джерелами складання:
o інвентарні - складаються на підставі повного опису майна і є скороченим варіантом бухгалтерського балансу;
o книжкові - складаються на підставі запису в книгах без підтвердження інвентаризації;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бухгалтерський облік» автора Садовська І.Б. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 2. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ БАЛАНС“ на сторінці 1. Приємного читання.