1. Аудиторські докази, їхні види та вимоги до них
Аудитору, під час перевірки, необхідно отримати достатні та відповідні аудиторські докази, щоб мати змогу сформулювати немодифіковану чи модифіковану думку аудитора.
Світовий досвід отримання аудиторських доказів узагальнено в розділі МСА 500-599, який так і називається — "Аудиторські докази". У редакції 2010 р. він складається з 11-ти МСА, у тому числі:
- МСА 500 "Аудиторські докази".
- МСА 501 "Аудиторські докази — додаткові міркування щодо відібраних елементів".
- МСА 505 "Зовнішні підтвердження".
- МСА 510 "Перші завдання з аудиту — залишки на початок періоду".
- МСА 520 "Аналітичні процедури".
- МСА 530 "Аудиторська вибірка".
- МСА 540 "Аудит облікових оцінок, у тому числі облікових оцінок за справедливою вартістю та пов'язані з ними розкриття інформації".
- МСА 550 "Пов'язані сторони".
- МСА 560 "Подальші події".
- МСА 570 "Безперервність".
- МСА 580 "Письмові запевнення".
Зупинимося тільки на МСА 500 "Аудиторські докази" [13], оскільки він містить основні напрями аудиторських доказів, які більш широко розкриваються в усіх наступних МСА цього розділу. Метою МСА 500 є встановлення стандартних положень і надання рекомендацій стосовно:
- того з чого складаються аудиторські докази під час аудиту фінансової звітності,
- відповідальності аудитора за розробку й виконання аудиторських процедур для отримання достатніх і прийнятних аудиторських доказів,
- можливості сформулювати обґрунтовані висновки, на яких ґрунтуватиметься думка аудитора.
При цьому не передбачається, що аудитори розглядатимуть усю інформацію, яка може існувати.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Жидеєва Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 6. АУДИТОРСЬКІ ДОКАЗИ ТА РОБОЧІ ДОКУМЕНТИ АУДИТОРА“ на сторінці 1. Приємного читання.