2.1. Товар, його суть і класифікація
Використовуючи маркетинг стосовно певного виробу чи послуги завжди приймається рішення щодо:
o створення товару чи пристосування вже існуючого товару відповідно до побажань і очікувань споживачів;
o вибору найкращого шляху доведення товару до споживача і місця продажу;
o умов контракту-величини цін, термінів оплати і т. д.;
o способів інформації потенційних покупців щодо пропонованого товару. Вказані рішення, таким чином, охоплюють комплекс елементів маркетингу-mіх і містять:
o товар (produkt);
o товаропросування чи дистрибуцію (place);
o ціну (ргісе);
o засоби комунікації чи промоцію (promotion).
Умовою успішного функціонування на ринку товарів і послуг будь-якої фірми є виробництво таких товарів, які могли б задовольняти зростаючі потреби споживачів і приносили б прибуток. Товарному виробництву підпорядковуються усі зусилля фірми, ресурси, вкладення, фонди і трудові зусилля працівників і спеціалістів. Успішне поєднання усіх перелічених складових частин системи товарного виробництва, а також залучення відповідних елементів та важелів просування товарів, стимулювання збуту і застосування передових досягнень торгівлі і сервісу гарантує фірмі високі передові позиції у товарно-ринковому середовищі всередині країни і на міжнародному ринку.
За останні роки у системі товарного виробництва стались важливі зміни, пов'язані з особливостями не тільки фізичного, матеріального задоволення від товару чи послуги, але і культурного, духовного, морального. Це пов'язано з насиченістю товарного ринку, великою кількістю товарів-замінників та високою якісною конкуренцією товарів.
Та перш ніж розглядати усі супровідні властивості товарів та особливості їх обслуговування після продажу, доцільно вияснити суть та значення товарів і розглянути їх класифікацію.
У маркетингу "товаром" вважають все те, що можна запропонувати для продажу на ринку. Відповідно це поняття охоплює також послуги, ідеї, організації. Серед видів маркетингу особливого поширення останнім часом набули територіальний маркетинг та маркетинг публічний. Тобто умовно товаром виступають території та особи. Насправді продаж розцінюється як перенесення права власності на інші особи.
Слід зауважити, що продаж конкретного товару на традиційному ринку не є підставою для визначення попиту на Інтернет-ринку.
Причинами цього є:
o відмінності в ризику покупки;
o складність пристосування товару до Інтернет-ринку, як ринку на якому товар носить не матеріальний характер;
o відмінності покупців (сьогодні Інтернет-покупці - це переважно молоді особи, високоосвічені, з високим рівнем доходів, в більшості чоловіки); швидкі зміни покупців на Інтернет-ринку;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг» автора В.В.Линчук на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 2. Товар як елемент маркетингу“ на сторінці 1. Приємного читання.