4.1. Поняття нового товару та значення товарних інновацій
В умовах насиченості ринку товарами і загострення конкуренції головним завданням товарної стратегії є створення нових товарів. Логіка сучасного ринку така: здатність створювати нові товари відрізняє передове підприємство і є ознакою фірми, яка орієнтована на маркетинг. У сучасному ринковому середовищі майже половина доходів та виторгу від продажу надходить саме від реалізації нових товарів. Новизна товарів с результатом творчого пошуку і самостійної комерційної цінності.
В маркетингу термін "новий товар" мас визначену глибину, тобто товар с новим, якщо він:
o задовольняє нові потреби;
o задовольняє нового потенційного споживача;
o задовольняє умови нових ринків.
Виходячи з цього під новим товаром або товаром ринкової новизни розуміють:
o якісно новий товар, аналогів якому не існує, його на ринку дуже мало, так звана первинна або абсолютна інновація (ЕОМ, "Інтернат", мобільні телефони тощо);
o товар із значним вдосконаленням, який з'явився у існуючому товарно-ринковому середовищі з новими техніко-економічними характеристиками (лазерні диски, відеокамери, які замінили кінокамери, цифрові технології тощо);
o товар ринкової новизни, який є старим для попередніх ринків, але новим для даного, тобто нового ринку;
o товар нової сфери застосування.
Виявлення потреби введення нового товару на ринок передбачає оцінку:
o позиції керівництва і працівників підприємства щодо впровадження нового товару;
o місця нового товару в асортиментному портфелі підприємства;
o місця нового товару в стратегії підприємства та її корегування;
o виявлення ресурсів для впровадження нового товару;
o кваліфікації працівників, здатних реалізувати впровадження нового товару на ринок.
Потреба нового товару може бути зумовлена багатьма причинами, які стосуються покупців, технологій, конкурентів, правових норм.
Ринок не завжди мотивує появу нових товарів, але завжди повинен їх сприймати. Отже, навіть якщо потреба в появі нового товару не йде від споживачів, а є результатом роботи винахідників, то це вимагає підтвердження, що товар, який задовольняє певну потребу знайде своїх покупців. Зміна в технології призводить до старіння одних товарів і до появи нових (це особливо наглядно на ринку комп'ютерної техніки).
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг» автора В.В.Линчук на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 4. Впровадження на ринок нових товарів“ на сторінці 1. Приємного читання.