Розділ XVIII

Первісна. Дорога на Тір Мінеган
Зустрічі в Манхайні

„Коли живеш у найкращому місті в світі,“ — думав Шимас, неквапно простуючи широкою вулицею, що тяглася вздовж пологого схилу Ейхенського пагорба, — „то немає сенсу подорожувати. Все одно нічого гарнішого не побачиш.“

Він нітрохи не захоплювався красою Манхайна, сейшанської столиці, йому було байдуже як до славетної історії цього міста, так і до величного сьогодення. Шимас хотів лише одного — чимшвидше опинитись у Кованхарі й повернутися до спокійного та розміреного життя університетського викладача. Ярлах аб Конал уже не становив для нього ні найменшої загрози, бо п’ять днів тому вчинив самогубство, щоб не потрапити до рук відьом. Щоправда, на волі залишились інші чорні чаклуни, зокрема Фейлан аб Мередид, проте Шимас був певен, що вони про нього не знають. Ярлах завжди був обачним, часом аж надміру перестраховувався, і якщо одна звістка про Первісну так налякала його, то він, поза будь-яким сумнівом, до самої смерті тримав язика за зубами.

Тож тепер перед Шимасом постала непроста дилема. Прибувши до Кованхара, він міг, як і планував раніше, розповісти свою справжню історію — звичайно, не приплітаючи сюди диннеші; але так само міг вигадати що-небудь цілком невинне та буденне, жодним чином не пов’язане з маґістром аб Коналом. Другий варіант остаточно убезпечував його від можливої помсти з боку Ярлахових соратників, проте істотно послаблював його позиції у відстоюванні свого авторства в тлумаченні Пророцтва про Першу. То, може, Ріана була не така вже й наївна, коли задумала цей плаґіат? Може, вона з самого початку розгледіла мирну та безконфліктну Шимасову вдачу і передбачила, що в нього виникне спокуса сховатися в тінь, не привертати до себе зайвої уваги, і свій комфорт та душевний спокій він поставить вище амбіцій…

Нарешті Шимас полишив Ейхен, центральний район Манхайна, й опинився в Нижньому Місті. Розпитавши в перехожих дорогу і вислухавши пояснення, він пройшов вулицею ще два квартали, після чого звернув у короткий провулок, проминув його і вийшов на вузьку вуличку, встелену вже не бруківкою, а просто битим камінням.

Десь за два десятки кроків попереду, в тіні одного з будинків, стояло троє молодиків підозрілої зовнішності. Що саме в них було підозрілим, Шимас визначити не міг. Просто здавались вони підозрілими, і край. Якось небезпечно зиркали на нього й дуже недобре шкірилися. Було очевидно, що його професорська мантія нічого їм не говорить. Або ж говорить тільки те, що її власник має грошенята.

Помітивши на дорозі величенький камінь, Шимас недбалим помахом руки змусив його відкотитися на узбіччя. Молодики миттю скисли й розчаровано відвернулися. Тільки останній йолоп наважиться помірятися силами з чаклуном. Серед злодіїв такі йолопи велика рідкість — вони швидко потрапляють на шибеницю.

„От іще одне свідчення моєї безконфліктності,“ — скрушно констатував Шимас. — „Інший чаклун на моєму місці дочекався б їхнього нападу. А потім задав би їм такого прочухана, що наступного разу вони б гарненько подумали, перш ніж чіпати мирних перехожих… Чи не тому я попхався сюди? Хочу довести самому собі, що я не безконфліктний, що в разі потреби здатний на рішучі вчинки…“

Вуличка вивела на ширшу вулицю, знову з бруківкою. Табличка на найближчому будинку засвідчила, що Шимасові правильно вказали дорогу і це саме та вулиця, яку він шукав. Тричісвятоблагодатна — треба ж таку назву вигадати! Власне, через це він її й запам’ятав.

З будинку навпроти вийшла огрядна літня жінка у засмальцьованому фартусі, надягненому поверх не дуже чистої сукні з грубого домотканого полотна невизначеного сірувато-коричневого кольору. Тут-таки на ґанок забіг великий чорний кіт і став тертися об її ноги.

— Що, нагулявся, шибенику? — промовила вона сварливо і водночас лагідно. — Ну, заходь уже, заходь.

Кіт шаснув повз неї, а Шимас квапливо рушив через вулицю, поки жінка не повернулася до оселі. Він збирався сказати, що днями познайомився з одним чаклуном, проте забув його ім’я і пам’ятає лише, що той мешкає десь на Тричісвятоблагодатній. Утім, вдаватися до хитрощів йому не довелося, бо жінка перша заговорила до нього:

— Ви, мабуть, шукаєте Колвина аб Девлаха?

— А звідки ви здогадалися? — вдав із себе здивованого Шимас.

— Так у вас, пане, на лобі написано, що ви чаклун, — пояснила жінка і скрипуче розсміялася. — Ну, якщо не на лобі, то на одязі точно. А ми тут маємо лише одного чаклуна, майстра Колвина. Дванадцятий будинок, — вона тицьнула пальцем праворуч від себе. — Це там.

— Дякую, шановна, — легко вклонився Шимас і пішов у вказаному напрямку.

Ще на Півдні, аналізуючи все, пов’язане з колишнім учителем, він пригадав один епізод чотирирічної давнини. Ярлах мав паскудну звичку залишати нотатки на полях книжок, а Шимас терпіти цього не міг, тому щоразу, коли брав із маґістрової бібліотеки чергову книгу, передовсім гортав її від початку до кінця і стирав зі сторінок усі зайві написи. Один з них, що містив чиюсь адресу, запам’ятався йому через чудернацьку назву вулиці. Щоправда, номера будинку він згадати не міг, але припускав (і, як виявилося, цілком слушно), що це була адреса якогось чаклуна. Інше питання, якого саме — просто Ярлахового знайомого чи, може, його колеґи-чорного.

Імовірність другого варіанту була не така вже й мала. Якщо в Кованхарі маґістр спілкувався з багатьма людьми, часом геть випадковими, то всі його контакти в інших містах Абраду заслуговували на пильну увагу. Відьми це розуміли, тому після невдалої спроби захопити Ярлаха живим обшукали його помешкання й вилучили всі папери, зокрема листи від знайомих, що мешкали поза межами Кованхара. Шимас дізнався про це вчора ввечері, коли разом з Ріаною вер Шонаґ прибув до Манхайна. Дві тутешні відьми вже третій день вели стеження за однією молодою чаклункою, Деоріг бан Ґвинмор, чиї листи було знайдено серед кореспонденції Ярлаха аб Конала, проте дуже сумнівалися, що з цього буде якась користь. Шимас підтвердив їхні сумніви, бо знав Деоріг, ще коли та називалася вер Шахнал і була студенткою Кованхарського Університету. Дівчина мала слабенький хист до ворожіння, але вважала себе видатною провидицею і впродовж чотирьох років навчання добряче набридла маґістрові своїми щоденними пророчими видіннями, в яких не було ні змісту, ні сенсу. Як тепер видно, не давала вона йому спокою й після свого від’їзду з Кованхара.

Деоріг була єдиною підозрюваною в усьому Манхайні. Та обставина, що під час обшуку відьми не знайшли в Ярлахових паперах жодної згадки про мешканця вулиці Тричісвятоблагодатної, дуже насторожила Шимаса. Звичайно, це міг бути просто випадковий знайомий, чия адреса так і не знадобилась Ярлахові; проте не виключено, що маґістр знищував його листи після прочитання — а отже, мав що приховувати.

Ясна річ, Шимас нічого не сказав відьмам. Він не збирався ділитися з ними своїми непевними підозрами, які могли б завдати чимало прикрощів безневинній людині. Спершу мусив сам з’ясувати, чи є підстави для бодай найменших підозр, а далі видно буде.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Первісна. Дорога на Тір Мінеган» автора Авраменко О.Є. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ XVIII“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи