Розділ «27 Об’єкт»

Таємне джерело

Об’єкт

Ось тут Ігор Князевич уперше за цей день щиро розгубився.

Сидячи посеред осіннього лісу, зв’язаний, він таки знав, як треба діяти і говорити, аби трошки заспокоїти зламаного, надірваного і, попри браваду, наляканого самотністю, зацькованого й загнаного Дмитра Ярчука. Лишалося почути від нього підтвердження своїх здогадів. Як, не маючи чого втрачати, встигнувши не лише побачити смерть на власні очі, а й стати одним із її янголів, носіїв, повністю загубивши відчуття реальності та життєву опору під ногами, хлопець, потай повернувшись додому й дізнавшись, що трапилося з його друзями, в тому числі – з жінкою, яку по-юнацькому кохав, вирішив карати винних. Причому – іменем Бога. Знаючи ці краї, тутешніх людей, загальні настрої та цілком справедливо розрахувавши: смерті сприймуть за Божу кару.

Так, Ігор збирався почути саме таку історію. Долучити нез’ясовані деталі, хоча б про ті-таки способи скоєння злочину. Навіть порадіти за себе, як хвацько, через низку збігів, зробив слушні висновки та вийшов на виконавця.

Але те, що Ярчук говорив зараз, вкладалося в голову ще менше, ніж усе, що стосувалося Миколи Уманця і його загибелі.

Хлопець розказав слідчому Головного слідчого управління МВС УРСР, капітану міліції Князевичу Ігореві Степановичу, про секретний об’єкт біля джерела Святої Варвари.

Про те, як змушений був кілька разів грабувати на шляху додому. Тут вважав своє сумління чистим: губився на міських базарах та, запасшись терпцем, виявляв тих, кого можна вважати за справжніх гопників: кримінальний і напівкримінальний елемент завжди товкся там, ось їх Ярчук і патрав по кутках, терпляче вистежуючи. Не абищо, та на те, щоб непоміченим дістатися в рідні краї, вистачило. Далі…

– Далі я не знав, що мені робити, – відказав Дмитро чесно, в цей момент аж ніяк не нагадуючи жорсткого й колючого юнака, котрий рано та не зі своєї волі відчув смак крові й дізнався, як воно – вбивати людей на чужій війні. – Поки тепло, вирішив пересидіти в лісі. Виріс тут, можу вночі без ліхтарика ходити, вважай, друга домівка. Що в нас поруч із селом? Ліс тільки, ти ж бачив. Навідався до батьків обережно, дав знати, що живий, тато сам погнав до лісу – сиди, каже, там поки, хай хвиля зійде. Він не казав, де мушу відсидітися, сам вирішив залягти десь біля джерела. Туди давно не ходить так багато людей, як колись. Але саме джерело є. Вода поруч, можна збудувати курінь. Відлюдники ж так колись робили. Добре, що навчився ховатись, а то б капець.

Князевич вірив – утікачеві справді могла бути амба, якби він не був віднедавна надто обережним. Адже, власне, це допомогло вчасно побачити в лісі пост, подібний до того, на який два дні тому наскочив сам Ігор.

– Спочатку подумав – то мене облягли, – признався Ярчук. – Та посидів, придивився – ні, бачу, там щось інше. Якийсь движняк зовсім уже підозрілий.

Чудово орієнтуючись у тутешньому лісі й таки навчившись дечого на війні, Дмитро зміг лишитися непоміченим. Сам же він угледів і дротяну огорожу по периметру довкола місця, де било джерело, і дерев’яний паркан, і солдатів, котрі щось старанно будували. Інші бійці, з автоматами, охороняли периметр. Матеріали підвозили на вантажівках з боку, протилежного розташуванню Гайворона, зі сторони, ближчої до Рівненської області. Не маючи що більше робити, дезертир не полінувався, потайки обійшов периметр, виявив просіку в лісі – по ній проклали дорогу для машин і навіть двох гусеничних кранів. Дмитро трошки знався на такій техніці, тож відразу визначив – це ті крани, котрі використовують, коли треба звести щось не дуже високе, максимум два поверхи.

– Але там поки фундамент, – сказав він. – Везуть блоки бетонні, цеглу, тільки почали наче. У селі про це нічого ніхто не знає, людей хіба попередили вкотре до джерела не потикатися. Так невже вперше? Атеїсти ондо постійно рейдами наскакують, на них уже ніхто й не звертає уваги особливо.

– І до джерела не ходять.

– Не ходять, – погодився Ярчук. – Дехто хоче, особливо з містян. Лизгунов той же, люди говорили – навіть гроші тицяв, аби хто провів. Охочих не знайшов.

– Грошей нікому не треба?

– Лизгунов просто сука…

Зробивши справедливий висновок про секретність будівництва поруч із джерелом Святої Варвари, хлопець почав шукати спосіб дізнатися, що ж там таке. Його позицію Ігор міг не приймати, та у світлі всього ним пережитого розумів дуже добре: на його переконання, коли влада робить щось потай від людей та ще й охороняє сама себе солдатами, нічого втішного для народу не готується.

Нагода випала дуже скоро. Навіть швидше, ніж думав Дмитро. Повертаючись зі свого щоденного таємного посту, облаштованого неподалік об’єкта – так Ярчук охрестив будівництво для себе, – він здибався з єфрейтором, котрий саме зійшов із траси на путівець.

– От не скажу тобі точно, хто тоді на кого наскочив. – Князевич бачив, що й тут хлопець не лукавив. – Той навіть не знав, як на мене реагувати і чи треба реагувати взагалі. Запитав лише, що тут роблю, хто, звідки, документи. Для чого тобі, питаю, мої документи? Бо тут, каже, ходити не можна, заборонена зона.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Таємне джерело» автора Кокотюха А.А. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „27 Об’єкт“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи