Вивчивши дану тему, Ви повинні знати:
o Етапи становлення та розвитку екологічного аудиту.
o Екологічний аудит як вид управлінської та підприємницької
o діяльності.
o Мета, задачі, рівні та принципи екологічного аудиту.
o Суб'єкти діяльності та об'єкти дослідження в ході екологічного аудиту.
o Критерії обов'язковості проведення екологічного аудиту.
o Процедура проведення екологічного аудиту;
o Захист комерційної таємниці під час використання матеріалів аудиторської перевірки.
o Особливості правового регулювання доступу до інформації в екологічній сфері.
o Правові основи аудиту відповідності діяльності підприємства
o вимогам забезпечення екологічної безпеки.
o Екологічний аудит як інструмент підвищення інвестиційної привабливості підприємства
7.1. Етапи становлення та розвитку екологічного аудиту
7.2. Екологічний аудит як вид управлінської та підприємницької діяльності
Перевірка відповідності діяльності підприємства вимогам законодавства дозволяє виявити умови, що приводять до екологоправопорушень і запобігти застосування до нього штрафних санкцій. Наприклад, у міжнародній практиці реалізація програми екологічного аудиту може зменшити величину штрафу за правопорушення.
Істотна роль належить экоаудиту як інструменту попереднього виявлення екологічного правопорушення в ході діяльності підприємства, що дозволяє вжити необхідних заходів пом'якшення наслідків екологоправопорушень до прийняття відповідних санкцій. У випадку добровільного виявлення екологічного правопорушення чи інших екологічних проблем, що постають перед компанією, і вживання заходів з їхнього усунення така перевірка здобуває й інші переваги. Наприклад, якщо компанія добровільно доводить до відома екологічної інспекції розкриті нею екологічні проблеми, це свідчить про те, що вона займає відповідальну позицію, спрямовану на сприяння перевірці, що підвищує довіру до неї.
Систематичні аудиторські перевірки - це політика підприємства, спрямована на послідовне слідування екологічним законам. В епоху постійно зростаючої екологічної правосвідомості програма екологічного аудиту має стати доказом екологічної відповідальності підприємства.
В деяких випадках міжнародної практики підприємству можуть бути скорочені штрафи за умови здійснення ним проектів, пов'язаних з усуненням негативних наслідків у сфері екології й охорони здоров'я, викликаних допущеним правопорушенням. Такі проекти - "Додаткові витрати на навколишнє середовище" чи "Додаткові екологічні проекти" - вважаються початковим етапом екологічного аудиту. Слід зауважити, що такі програми не повинні бути загального характеру, спрямованими лише на часткове усунення наслідків забруднення. Для скасування рішення про карні санкції до підприємства порушник повинен надати дані про те, що воно вжило заходи для запобігання майбутніх правопорушень в екологічній сфері.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Екологія» автора Л.І.Юрченко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 7. Екологічний аудит“ на сторінці 1. Приємного читання.