Вивчивши дану тему, Ви повинні знати:
o Вплив промисловості на стан навколишнього середовища;
o Вплив сільського господарства;
o Транспорт та погіршення навколишнього середовища;
o Екологічні проблеми України, спричинені функціонуванням паливно-енергетичного комплексу;
o Проблеми радіоактивного забруднення територій;
o Зони екологічної кризи Придніпров'я і Донбасу та причини їхнього виникнення;
o Екологічні наслідки осушувальних меліорацій на Поліссі;
o Екологічні наслідки зрошувальних меліорацій;
o Екологічні проблеми рекреаційних регіонів Криму та Карпат;
o Екологічні проблеми Азовського та Чорного морів;
o Стан навколишнього середовища та здоров'я людини
2.1. Вплив людської діяльності на навколишнє середовище
Вплив промисловості
Вплив енергетики
Основою розвитку людської цивілізації є енергетика. Від її стану залежать темпи науково-технічного прогресу та виробництва і життєвий рівень населення. Але, як свідчать статистичні дані, приблизно 80 % всіх видів забруднення повітря - наслідок енергетичних процесів (добування, переробка й використання енергоресурсів). У всьому світі щорічно спалюється приблизно 2 млрд. т вугілля, добувається і перероблюється близько 2,2 млрд. т нафти, 2 млрд. т рудних і нерудних матеріалів, що приводить до викиду в атмосферу 220 млн. т диоксиду сірки, 450 млн. т оксиду вуглецю, 75 млн. т оксиду азоту, 150 млн. т різних аерозолів.
Xарактер забруднення повітря продуктами мінерального палива визначається такими факторами: видом палива, умовами спалювання, умовами викиду, рельєфом, віддаленістю від населених пунктів і ін.
Рівень забруднення повітря в значній мірі залежить від теплотворної можливості палива, його хімічного складу. Сполучаючись з парами води в атмосфері, триоксид сірки утворює сірчану кислоту, суспензії якої дуже небезпечні. На окислення діоксида сірки, перетворення його в триоксид, каталітично діють суспензії металів в повітрі: заліза, цинку, марганцю. Тому особливо небезпечні викиди сполук сірки в районах металургійних заводів. Забруднення атмосфери сполуками сірки - причина кислотних дощів.
У викидах ТЕЦ небезпечні також оксиди важких металів, фтористі сполуки, бензоперен, що відносяться до канцерогенних речовин.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Екологія» автора Л.І.Юрченко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 2. Антропогенний вплив на навколишнє середовище. Регіональні екологічні проблеми України“ на сторінці 1. Приємного читання.