1. Узагальнення результатів внутрішнього аудиту
Результати внутрішнього аудиту представляються у підсумкових документах у письмовій формі.
Підсумковими документами внутрішнього аудиту є:
- інформація для керівництва;
- інформація для відділу, діяльність якого перевірялася;
- інформація для зацікавлених відділів;
- інформація та докази для зовнішніх аудиторів;
- підстава для прийняття управлінських рішень.
Підсумкові документи можуть мати такі форми: звіт про перевірку; висновок аудитора; акт перевірки; аудиторська довідка; доповідна записка і т.ін. У практиці внутрішнього аудиту частіше застосовується назва Звіт, оскільки вона найбільше відповідає стандартам внутрішнього аудиту.
Стандартної форми для звітів внутрішнього аудитора не існує і її. з огляду на багатогранність об'єктів перевірки, вочевидь, ніколи не буде прийнято. Однак, цей документ, як правило, має три частини: вступну, аналітичну і підсумкову.
Додатками до звіту можуть бути копії документів, описи, вибірки, розрахунки, обґрунтування у вигляді таблиць, схем, графіків, діаграм і т. ін.
Для досягнення визначеної мети звіт не слід робити занадто великим та перевантажувати зайвими подробицями. Він повинен бути чітким, точним, зрозумілим і своєчасним.
У звіті обов'язково повинно бути розкрито:
- відповідність завданню на проведення аудиту;
- відповідність плану проведення аудиту;
- дотримання програми проведення аудиту;
- визначення обсягів видів робіт, що перевірялися.
Крім того, у звіті внутрішнього аудитора, який надається керівництву, необхідно вказати, які рекомендації вже виконано, які ще необхідно виконати, а які вважаються неефективними через зайві витрати.
Внутрішній аудитор несе наступні види відповідальності щодо виконання (невиконання) таких обов'язків:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Жидеєва Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 14. РЕАЛІЗАЦІЯ МАТЕРІАЛІВ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ“ на сторінці 1. Приємного читання.