5.1. Міжнародні засади формування державноїполітики в галузі охорони здоров'я.
5.2. Формування державної політики охорони здоров'я в Україні.
5.3. Система охорони здоров'я в Україні.
5.4. Державне регулювання фармацевтичної діяльності в Україні.
5.1 Міжнародні засади формування державної політики в галузі охорони здоров'я
Загальні міжнародні засади надання медичної допомоги
У вересні 1988 р. на 40-й Всесвітній Медичній Асамблеї, що проходила у місті Відень (Австрія) була прийнята "Заява про доступність медичної допомоги". Важливість цієї заяви полягає у характеристиці понять:
o доступності медичної допомоги;
o медичних ресурсів країни.
Доступність медичної допомоги зумовлена збалансованістю можливостей держави та медичними ресурсами країни.
Стан медичних ресурсів залежить від таких чинників:
o медичні кадри;
o фінансування;
o транспорт;
o можливість свободи вибору медичної допомоги;
o рівень освіти суспільства;
o якість та розташування медичних технологій.
Ступінь оптимальності балансу перелічених елементів, за критерієм максиміза-ції якості та об'ємом наданої медичної допомоги, визначає її доступність.
Другим міжнародним документом, що визначає загальні засади надання медичної допомоги, є Міжнародний кодекс медичної етики, який був прийнятий у 1949 р. на 3-й Всесвітній Медичній Асамблеї, що проходила в м. Лондоні. Зміни, що відбувалися в суспільстві, пов'язані з досягненням науки і техніки, введенням у медичну практику нових біотехнологій, привели до необхідності введення змін та доповнень у Кодекс. Тому, на 22-й ВМА в м. Сіднеї та 35-й ВМА у м. Венеції було зроблено поправки до Міжнародного кодексу медичної етики.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Менеджмент у галузі охорони здоров'я» автора Баєва О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „РОЗДІЛ 5. ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ТА ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В УКРАЇНІ“ на сторінці 1. Приємного читання.