10.1. Інформаційні технології: мета, сутність, завдання.
10.2. Державна політика інформатизації охорони здоров'я в Україні.
10.3. Інформаційні системи, пов'язані з використанням глобальної інформаційної мережі Інтернет (на прикладі веб-сайту Міністерства охорони здоров'я України).
10.4. Телемедичні технології.
10.5. Інформаційне забезпечення діяльності лікувально-профілактичного закладу.
10.6. Медико-статистична інформація.
10.7. Інформаційно-документаційне забезпечення діяльності в галузі охорони здоров'я.
10.1. Інформаційні технології: мета, сутність, завдання
Зовнішня інформація
Внутрішня інформація
1. Інформація про виробництво. До цієї категорії інформації відноситься інформація про ефективність роботи закладу, якість надання послуг, яка використовується для фінансового та маркетингового планування.
2. Інформація про трудові ресурси концентрується на таких аспектах, як кваліфікація персоналу, навчання та підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу, видатки на кадрове забезпечення закладу, дотримання етичних та деонтологічних норм. У сучасному менеджменті спостерігається тенденція до збору інформації про особисте життя співробітників, їх характер, зовнішніх інтересах, хобі. Ця інформація використовується для матеріального та морального мотивування персоналу. Інтернаціональні компанії, які мають представництва або філії в багатьох країнах світу, враховують що в Японії такий вид інформації є природною частиною корпоративної програми соціального забезпечення для співробітників та їхніх родин. У СІЛА та деяких Європейських країнах збирання такої інформації може розцінюватися співробітниками як втручання в особисте життя.
3. Внутрішня фінансова інформація включає інформацію щодо бухгалтерського балансу про прибуток та витрат закладу, про майно та зобов'язання, фінансові показники роботи, які надають вихідну інформацію про фінансове благополуччя та рентабельність організації.
У медичному бізнесі інформація використовується в таких напрямах:
o підвищення якості надання медичних послуг;
o досягнення оптимального рівня витрат при профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань у пацієнтів;
o зростання прибутку та розширення ринку збуту медичних послуг;
o зниження ризиків та зменшення невизначеності;
o отримання влади та засобів впливу;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Менеджмент у галузі охорони здоров'я» автора Баєва О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „РОЗДІЛ 10. УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ У ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я“ на сторінці 1. Приємного читання.