Згідно з законодавством країни, всі аптеки мають бути незалежними, тому в Данії немає централізованої аптечної мережі. Аптеки розташовані у великих містах та передмістях, у сільській місцевості функціонують філії аптек або пункти доставки в магазинах. На відміну від деяких інших скандинавських країн, у Данії лікарняним аптекам не дозволено продавати лікарські засоби населенню. Лікарні також не мають права розповсюджувати фармацевтичні препарати. Проте в країні існує Інтернет-аптеки. Фармацевтична асоціація запропонувала всім аптекам використовувати систему Інтернет-продажу. Нещодавно в країні було прийнято законодавство, згідно з яким супермаркети, заправні станції та інші місця отримали дозвіл на продаж відібраного асортименту безрецептурних лікарських засобів.
Підготовка фармацевтів (магістрів природничих наук) проводиться лише в Королівській Датській школі фармації. Тривалість навчання - 5 років. Загальним фармацевтам для збереження ліцензії не обов'язково продовжувати післядипломну освіту. В Данії існують суворі інструкції, згідно з якими фармацевти не можуть відкривати нові аптеки, а мусять купувати вже існуючі.
Аптеки в Данії проводить активну діяльність щодо профілактики захворювань, збереження та підтримку здоров'я:
o надають усну та письмову інформацію щодо профілактики захворювань, приймання лікарських засобів;
o проводять індивідуальні та групові заходи з припинення тютюнопаління;
o надають індивідуальні та групові медичні послуги щодо зменшення маси тіла;
o надають медичні послуги із вимірювання артеріального тиску;
♦ проводять вимірювання цукру в крові;
♦ надають медичну допомогу діабетикам 2-го типу.
Крім владних структур, фармацевтичну діяльність у країні формує Датська асоціація фармацевтів, що представляє власників аптек і має такі структури:
♦ Фармаком, Датський центр досліджень та практичної освіти, який розробляє концепції обслуговування та проводить продовжене навчання (професійні курси розвитку) для фармацевтів та техніків;
♦ ДатаФарм, відділ даних;
♦ Апотекенес AS, відділ маркетингу;
Японія
Великобританія
У Великобританії в 1971 р. вступив у дію Закон про ліки, що зобов'язує орган, який надає ліцензії, при видачі торговельних ліцензій на лікарські засоби враховувати міру їхньої безпеки, ефективності, а також якість. Крім того, відповідно до Закону, до компетенції ліцензійного органу входить відстеження побічних реакцій на фармацевтичні препарати, здійснення контролю за їхньою рекламою і просуванням, інспектування виробничих фармацевтичних підприємств.
Агентство з контролю за лікарськими засобами (Medicines Control Agency - MCA) при Міністерстві охорони здоров'я Великобританії (UK Department of Health) виконує місію по охороні здоров'я населення, гарантуючи, що якість, безпека й ефективність всіх лікарських засобів на британському ринку відповідають стандартам. Це досягається за допомогою систем ліцензування лікарських засобів та моніторингу лікарських засобів у після ліцензійний період. МСА включає кілька підрозділів, до компетенції яких входять ліцензування, після ліцензійні процедури, інспектування із застосуванням санкцій, адміністрування і фінансування.
Угорщина
Естонія
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Менеджмент у галузі охорони здоров'я» автора Баєва О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.3. Фармацевтична діяльність у різних країнах світу Данія“ на сторінці 1. Приємного читання.