В основу переліку закладів охорони здоров'я України, затвердженого згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я від 28.10.2002 р. за № 385 покладено класифікацію організацій за сферою діяльності.
А. Лікувально-профілактичні заклади
Б. Санітарно-профілактичні заклади
Державна санітарно-епідеміологічна служба Міністерства охорони здоров'я України є централізованою системою органів, установ, закладів та підрозділів санітарно-епідеміологічного профілю Міністерства охорони здоров'я України, яка реалізує державну політику в сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та спрямовує свою діяльність на профілактику інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан їхнього здоров'я і життя факторів середовища життєдіяльності
Заклади держсанепідслужби МОЗ України є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, бланки та штампи.
Будівлі, приміщення, устаткування, транспортні засоби та інше майно, що використовується закладами держсанепідслужби МОЗ України для виконання своїх завдань, земельні ділянки, на яких розташовано будівлі цих закладів, перебувають у державній власності та надаються їм у порядку і на умовах, визначених законодавством.
У своїй роботі заклади санітарно-епідеміологічної служби керуються "Положенням про державну санітарно-епідеміологічну службу України" затвердженим Кабінетом Міністрів України від 19 серпня 2002 р. за № 1218.
Санітарно-епідеміологічні заклади:
o Дезінфекційна станція з профілактичної дезінфекції.
o Дезінфекційна станція (обласна, міська).
o Об'єднання (підприємство) "Профдезінфекція" (обласне, міське).
o Об'єднання "Меддезінфекція" (обласне, міське).
o Протичумна станція.
o Санітарно-епідеміологічна станція (центральна, республіканська, обласна, міська, міжрайонна, районна).
o Санітарно-епідеміологічна станція на водному транспорті (центральна, басейнова, портова).
o Санітарно-епідеміологічна станція на залізничному транспорті (центральна, на залізницях, лінійна).
o Санітарно-епідеміологічна станція об'єкта з особливим режимом роботи.
o Центральна санітарно-епідеміологічна станція на повітряному транспорті.
Заклади санітарної просвіти:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Менеджмент у галузі охорони здоров'я» автора Баєва О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „6.8 Класифікація закладів охорони здоров'я за сферою діяльності“ на сторінці 1. Приємного читання.