Заклади охорони здоров'я діють на основі статуту. Статут затверджується власником (засновником) закладу охорони здоров'я. У статуті визначаються:
o назва закладу охорони здоров'я, яка повинна відповідати сфері та обсягу послуг, що ним надаються;
o власник закладу охорони здоров'я;
o місцезнаходження закладу охорони здоров'я;
o предмет і цілі діяльності закладу охорони здоров'я (в тому числі участь у наукових дослідженнях та професійній підготовці медичних працівників, якщо таке передбачається);
o територія обслуговування, що охоплюється діяльністю закладу охорони здоров'я;
o види і обсяг медичних послуг, що надаються закладом охорони здоров'я;
o органи управління закладу охорони здоров'я і порядок їх формування;
o організаційна структура закладу охорони здоров'я;
o форма фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров'я;
o порядок формування основних майна (основних фондів) закладу охорони здоров'я.
У додатках наведено: Проект статуту комунального підприємства ЦРЛ- Додаток 3. Статут дитячої поліклініки N 2 Деснянського району м. Києва - Додаток 4.
Статут державного закладу "Спеціалізований (спеціальний) Санаторій "Ірпінь" МОЗ України - Додаток 5.
Статут малого комерційного підприємтва - Додаток 6.
Організація та порядок процесу надання медичних послуг у закладі охорони здоров'я визначається статутними положеннями закладу охорони здоров'я, які повинні відповідати стандартам надання медичної допомоги. Вони не можуть порушувати прав пацієнта, що визначені чинним законодавством. Заклад охорони здоров'я може доводити до відома громадськості інформацію про обсяг та види медичних послуг, що надаються закладом. Зміст і форма цієї інформації не може бути використана як реклама.
Регулювання діяльності закладів охорони здоров'я здійснюється у вигляді державного ліцензування, професійної сертифікації медичних працівників, а також у вигляді акредитації закладів.
Отримання ліцензії на право здійснення медичної практики є необхідною умовою початку функціонування закладу охорони здоров'я. Ліцензуванню підлягають всі заклади охорони здоров'я, незалежно від форми власності, засновника і форми господарювання, в тому числі й заклади охорони здоров'я - бюджетні установи. Ліцензування медичної практики здійснюється Міністерством охорони здоров'я України. Ліцензійні умови визначаються Міністерством охорони здоров'я України за погодженням із самоврядними професійними медичними організаціями (лікарськими, сестринськими та іншими спілками, палатами, асоціаціями, товариствами тощо) та/або самоврядними організаціями надавачів медичних послуг (спілками, асоціаціями лікарень, медичних практик та ін.).
Міністерством охорони здоров'я України, за погодженням із самоврядними професійними медичними організаціями та організаціями надавачів медичних послуг, визначаються мінімальні норми забезпечення (табелі оснащення) закладів охорони здоров'я обладнанням, медичною технікою та виробами медичного призначення.
Надання медичної допомоги в усіх закладах охорони здоров'я здійснюється відповідності до стандартів надання медичних послуг, затверджених Міністерством охорони здоров'я України за поданням професійних медичних (лікарських, сестринських та ін.) організацій.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Менеджмент у галузі охорони здоров'я» автора Баєва О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „6.6. Організація та порядок надання послуг у закладах охорони здоров'я“ на сторінці 1. Приємного читання.