Розділ «3.3. Вплив соціального середовища на безпеку життєдіяльності»

Безпека життєдіяльності

У процесі життєдіяльності особистість оточують люди, відносини між якими формують людську спільноту – соціальне середовище.

Соціальне середовище – частина середовища життєдіяльності, що охоплює соціально-політичні, духовно-матеріальні, інтелектуальні цінності, які безперервно формуються, впливаючи на світогляд людини і детермінуючи всі аспекти її поведінки.

Людина, будучи істотою соціальною, може розвиватися лише у взаємодії з іншими людьми. Однак саме у соціумі формуються численні загрози безпечному існуванню, як правило, зумовлені різноманітними конфліктами.


Вплив на життєдіяльність людини соціально-політичних конфліктів



Екстремальні ситуації криміногенного характеру і способи їх уникнення


Злочинність є складною соціальною проблемою сучасності. Кількість зареєстрованих злочинів у середньому зростає на 5% щороку, особливо швидко – частка тяжких (убивства, насильство тощо). В умовах економічної кризи, нерівномірного суспільного розвитку, різкого спаду рівня життя, значних прогалин у законодавстві та інших негативних чинників, які діють в Україні, збільшується кількість осіб, схильних до скоєння злочинів. З огляду на складну криміногенну ситуацію кожній людині варто вміти захистити себе від насильства. Для цього існують певні методи.

Найдешевшим і найдоступнішим засобом самозахисту є газовий балончик, для придбання якого не потрібно ніякого дозволу. Для придбання, зберігання і носіння газових пістолетів і револьверів, а також патронів до них необхідно мати спеціальний дозвіл органів внутрішніх справ.

Засобом самозахисту може стати і пневматична зброя, однак вона громіздка, а законодавчих актів, які регламентують її застосування як засобу самозахисту, не існує.

Для самозахисту можна використовувати автономні сигнальні пристрої: брелоки, сумки тощо, що видають дуже гучні й пронизливі звуки, привертаючи загальну увагу.

Також можна скористатися простими порадами щодо особистої безпеки:

– тримати при собі гроші та цінні речі;

– не залишати без нагляду портфелі, сумочки;

– не демонструвати гроші; не класти гаманець із грошима в зовнішню кишеню пальта, піджака чи сумки;

– носити сумку на ремені через плече, притискаючи її до себе;

– не носити разом гроші і документи;

– у громадських місцях перед тим, як повісити пальто на вішалку або спинку крісла, з кишень забирати гроші і документи;

– не відчиняти двері незнайомим людям (або тримати їх на ланцюжку); перевіряти службові посвідчення посадових осіб;

– повертаючись додому пізно ввечері, йти освітленою та людною вулицею; у вечірній час бути обережним у транспорті, під'їзді, ліфті;

– уникати ситуацій, які загрожують насильством (суперечка з п'яними);

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Безпека життєдіяльності» автора Піскунова Лариса Едуардівна на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.3. Вплив соціального середовища на безпеку життєдіяльності“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи