Розділ 5 Ставлення – передусім

Життя без обмежень. Шлях до неймовірно щасливого життя

Ставлення – передусім

Потім я створив компанію під назвою «Ставлення – передусім», яка займалася організацією моїх виступів. Без позитивного ставлення до життя я ніколи не зміг би підвестися над своєю інвалідністю та дотягнутися до такої великої кількості людей. Можливо, концепція «зміни ставлення» здається вам беззмістовною, оскільки саме до цього закликають численні мотиваційні постери і брошури. Та керування ставленням має реальну силу. Змінивши ставлення, ви навчитеся керувати настроєм і позбудетеся поведінки, яка заважає вам жити без обмежень. Психолог і філософ Вільям Джеймс із Гарвардського університету сказав, що одне з найбільших відкриттів його покоління – це усвідомлення того, що зміна ставлення може змінити життя.

Усвідомлюєте ви це чи ні, однак ви сприймаєте світ із власної точки зору, спираючись на ваше уявлення про добро і зло, правильність і неправильність, справедливість і несправедливість. На цьому ставленні ґрунтуються ваші рішення і дії. Якщо після обраного вами курсу не вдалося усунути помилки, потрібно змінити ставлення і змінити власне життя.

Вважайте ставлення до світу пультом дистанційного керування. Якщо програма, яку ви переглядаєте, вам не подобається, ви просто хапаєте пульт і перемикаєте телевізор на іншу програму. Так само й зі ставленням до життя: коли ви незадоволені результатами, змініть підхід, незалежно від того, з якою проблемою ви зіткнулися.

Ось що написала мені вчителька музики Лінда. Зміна ставлення до життя допомогла їй подолати наслідки дитячої травми, які могли повністю зруйнувати її життя. У середній школі Лінда дуже постраждала в автомобільній аварії. Два з половиною дні вона перебувала в комі, а коли прийшла до тями, то не могла ні ходити, ні говорити, ні їсти.

Попри побоювання лікарів, що у неї ушкодився мозок і що вона ніколи не зможе ходити і говорити, інтелект, мова і функції тіла поступово відновилися. Єдиною проблемою залишилося пошкоджене праве око.

Лінда мучилася від сильного болю, перенесла безліч операцій, але зір так і не відновився. Вона могла відчути себе жертвою і озлобитися на цілий світ. Навряд чи можна було б їй у цьому дорікнути, адже життя виявилося до неї несправедливим. Та вона обрала інший шлях: «Іноді я мучусь через око. Але потім згадую, що пережила і чим все могло б закінчитися. І тоді я розумію, що Бог врятував мене з вагомої причини – я повинна жити і свідчити про Його втручання в моє життя. Моє око – це нагадування від Бога, що я недосконала, але в цьому немає нічого поганого. Я повинна цілком покластися на Нього, і Він дасть мені сили. Господь вирішив проявити силу свою через слабкість мого ока – хоч я і слабка, Він сильний».

Лінда вирішила вважати свій недосконалий зір частиною Божественного «досконалого плану»: «Він змінив моє ставлення до життя – я знаю, будь-якої миті моє життя може завершитися, тому намагаюся завжди жити заради Нього. Я намагаюся позитивно ставитися до всього навколо, віддаючи всю свою любов Богові й людям. Я стала щиро дбати про тих, хто поряд».

Замість зациклитися на своєму зорові, Лінда воліла бути вдячною за те, що вона може мислити, говорити, ходити і жити нормальним життям. Ми з вами теж можемо вибирати своє ставлення, як це зробила вона.

Для цього не потрібно бути святим. Переживаючи трагедію або особисту кризу, цілком нормально і природно відчувати страх, гнів і смуток. Але в певну мить треба сказати: «Я ще тут. Чи хочу я решту свого життя провести в тузі й смутку, чи ж хочу підвестися над минулим і далі прагнути до мрії?».

Це ж легко, чи не так? Ні, не так. Це зовсім нелегко. Такий підхід вимагає величезної наполегливості, не кажучи вже про відчуття мети, надії, віри і впевненості в тому, що у вас є таланти і вміння, якими потрібно ділитися з навколишніми. Лінда – всього лише один приклад того, що позитивне ставлення допомагає подолати все на світі. Старовинна незаперечна істина полягає в тому, що ми з вами не можемо керувати тим, що з нами відбувається. Але можемо керувати нашим ставленням до подій. Якщо ми виберемо правильне ставлення, то зможемо піднестися над будь-якими проблемами.

Ми не можемо керувати тим, що з нами відбувається. Але можемо керувати нашим ставленням до подій. Якщо ми виберемо правильне ставлення, то зможемо піднестися над будь-якими проблемами.

Швидше за все, ви не здатні запобігти наступному великому лихові у вашому житті. Ураган може зруйнувати ваш будинок. П’яний водій може врізатися у вашу автівку. Роботодавець може вас звільнити. Близька людина може вас покинути. Всім нам часом ведеться не з медом. Сумуйте, страждайте, але потім зберіть волю в кулак і запитайте себе: «Що далі?». Поки ви пхинькаєте, проливаєте сльози і страждаєте, нічого не відбудеться. Зберіть волю в кулак і змініть ставлення до життя.


Наберіться сил


Ви можете змінити своє ставлення і своє життя без пігулок, відвідувань психіатра і підйомів у гори до якихось гуру. Своєю книгою я підштовхую вас до здобування мети, надії на майбутнє, віри в нові можливості, любові до себе. Все це мусить стати міцною основою для оптимізму. А з оптимізмом ще легше змінити своє ставлення. У цьому сенсі він подібний до батарей у вашому пульті дистанційного керування.

Чи траплялося вам зустрічати успішну і щасливу людину, яка б при цьому залишалася песимістом? Мені – ні. А все тому, що оптимізм заряджає силою і дозволяє контролювати власні емоції. Песимізм позбавляє нас сил і волі, і тоді настрій починає керувати вашими діями. Завдяки оптимістичному ставленню до життя ви можете впоратися з найгіршими і найтяжчими ситуаціями. Іноді такий підхід називають «рефреймінгом», бо не завжди ви можете змінити обставини, але завжди можете змінити свій погляд щодо них. Спершу вам доведеться робити це свідомо. Але варто потренуватися, і це відбуватиметься автоматично.

У поїздках мене супроводжують мої помічники. На початку ораторської кар’єри я дуже переживав і засмучувався, коли наші рейси скасовували або затримували. Потім визнав, що за такої великої кількості поїздок проблеми просто неминучі. Я став занадто дорослим, щоб влаштовувати істерики. Та й який у цьому сенс, якщо не можеш ні тупнути ногою, ні гупнути кулаком по столу? Я навчився по-іншому ставитися до подібних проблем: в будь-якій ситуації треба шукати щось позитивне. Коли нам доводиться годинами сидіти в аеропортах або раптово змінювати плани, я не піддаюся стресу, депресії і гніву. Я налаштовуюся на оптимістичний лад: «Наш політ відклали через кепську погоду. І це добре, тому що потім він буде більш безпечним», «Вони скасували наш політ через проблеми з літаком. Краще почекати хорошого літака на землі, ніж опинитися в повітрі на поганому».

Мені й сьогодні хотілося б літати без затримок, але зосереджуватися на негативі просто немає сенсу. Коли ви дозволяєте зовнішнім обставинам контролювати ваше ставлення і настрій, то ризикуєте прийняти неправильні рішення. Неадекватна реакція завадить вам скористатися можливостями, які завжди – завжди! – чекають на вас попереду.

Песимізм і негативне налаштування не дозволяють вам піднестися над обставинами. Коли вам здається, що від негативних думок кров закипає, вгамуйте їх, замініть більш позитивними і підтримуйте внутрішнім діалогом. Ось приклади заміни негативних думок позитивними, які допоможуть вам стежити за власним внутрішнім діалогом.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Життя без обмежень. Шлях до неймовірно щасливого життя» автора Нік Вуйчич на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 5 Ставлення – передусім“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи