Розділ «МАШИНИ ІНЖЕНЕРНОГО ОЗБРОЄННЯ»

Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою


Компонувальні схеми механізованих мостів


Механізовані мости призначені для облаштування мостових переходів через канали, вузькі ріки, яри та інші перешкоди. Основними елементами механізованих мостів є мостоукладач і мостова конструкція.

Мостоукладач - базове шасі колісної або гусеничної машини, оснащене спеціальними механізмами, призначеними для встановлення і зняття мостової конструкції з перепони.

Мостова конструкція має прогінну будову або прогінну будову та проміжну опору. Крім того, вона може мати спеціальні механізми. До спеціальних механізмів належать механізми розкриття й установлення пролітної будови, стопоріння мостової конструкції в транспортному положенні, забезпечення подовжньої сталості мостоукладача тощо.

За будовою і конструктивними особливостями всі механізовані мости можуть бути поділені на три групи: мости з мостоукладачами, мости з мостоопорними машинами та причепні мости.

В механізованих мостах з мостоукладачами базова машина обладнується спеціальними механізмами, які забезпечують транспортування мостової конструкції на мостоукладач і, установлення та зняття її з перешкоди. Мостова конструкція відділяється від мостоукладача у разі встановлення її на перешкоди (МТУ-20, ТММ-3, МТ-55А).

До основних особливостей зазначених механізованих мостів належать:

– відносна простота виготовлення і можливість використання як базової машини серійного виробництва, що знижує економічні витрати на їх виготовлення;

– можливість забезпечення достатньо високої пристосованості мостової конструкції до різних перешкод за їхньої глибиною, шириною, береговими й іншими умовами;

– відносно висока живучість, яка досягається розміщенням мостоукладача після встановлення моста в укритті;

– можливість послідовного використання мостоукладача для установлення декількох мостових конструкцій, які транспортуються допоміжними транспортними засобами, що підвищує економічну ефективність мостів.

У механізованих мостах з мостоукладачами використовуються два основних способи встановлення мостових конструкції: насуванням або перекиданням пролітних конструкцій.

Під час установлення насуванням мостова конструкція транспортується на мостоукпадачі проїжджою частиною вгору і подається на перешкоду поступовим руханням уперед або назад з подальшим опусканням на протилежний і вихідний береги. Противагою мостовій конструкції в цьому випадку є мостоукладач, обладнаний виносною опорою або бульдозерним обладнанням. Мостова конструкція за такого способу встановлення може мати цільну пролітну конструкцію, яка складається по довжині на період транспортування, або яка роз'єднується на два блоки.

Встановлення мостової конструкції способом насування

Рис. 157. Встановлення мостової конструкції способом насування:

а - цільної прогінної будови; б - з попереднім розкриттям кінцевих секцій; е - з попереднім з'єднанням блоків; I-IV послідовність установлення

В мостових конструкціях, які складаються по довжині на період транспортування, або які роз'єднуються на два блоки, є додаткові механізми, які забезпечують розкриття і стикування мостової конструкції, стопорні пристрої, роз'ємні вузли в трансмісії приводних механізмів. Ці механізми та пристрої розташовуються, як правило, в самій пролітній будові та мають дистанційне керування з мостоукладача.

Основними перевагами встановлення моста способом насування є: достатній огляд механіком-водієм місця встановлення моста; зменшення уразливості механізованого моста від вогневого впливу противника за рахунок більш низького розташування мостової конструкції в ході її розгортання; простота механізмів установлення мостової конструкції; найбільш повна підготовленість мостової конструкції до застосування на перешкоді; підвищена поперечна та повздовжня стійкість за рахунок зниження центра тяжіння механізованого моста під час встановлення пролітної конструкції.

Однак, при цьому способі ускладнене встановлення багатопрогінних мостів, обмежені кути підйому й опускання мостової конструкції, виключена можливість розсування колій, що знижує пропускну спроможність моста.

Установлення мостової конструкції способом перекидання пролітної конструкції застосовується як у танкових механізованих мостах, так і в мостах супроводу військових колон. Перекидання мостової конструкцій може здійснюватись уперед, через кабіну водія або назад.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою» автора Стаховський О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „МАШИНИ ІНЖЕНЕРНОГО ОЗБРОЄННЯ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи