Загальні положення
Військові мости на жорстких опорах будують для забезпечення подолання водних та інших перешкод військами на шляхах їх руху, маневру, підвезення та евакуації. Вони дозволяють замінити понтонно-мостові засоби та механізовані мости для забезпечення у подальшому переправи військ через водні перешкоди.
Військові мости будують в основному з однобічним рухом.
Військові мости, як правило, призначені для короткострокової експлуатації. До них належать низьководні й підводні мости, а також шляхопроводи.
Низьководні мости зводяться без урахування можливості пропуску під ними льодоходу, високої води, суден і переправних засобів.
Підводні мости відрізняються від низьководних тим, що мають проїжджу частину, яка розташована нижче поверхні води, що забезпечує їх маскування та підвищує живучість.
Шляхопроводи зводяться для забезпечення безперебійного проїзду через дороги з інтенсивним рухом.
Військові мости будуються з конструкцій, що виготовляються з місцевих матеріалів. Як місцевий матеріал використовують ліс на корені, лісоматеріал (колоди, брус, дошки), що є на складах або залишається від розбирання будівель, а також сталевий прокат (швелери, двотаври, кутова сталь, труби, рейки, смугова та кругла сталь).
Військовий міст складається з прогінних споруд і опор.
Прогінна споруда має балкову розрізну систему та має проїжджу та несучу частини.
По проїжджій частині відбувається рух техніки. Вона складається з настилу і колесовідбоів. Несуча частина сприймає тиск від навантаження та передає його на опори. Опори бувають берегові та проміжні. З'єднання моста з берегом здійснюється за допомогою в'їздного пристрою.
Конструкція військового моста та розміри прогінних споруд залежать: від необхідної вантажопідйомності, характеру перешкоди, матеріалу, що використовується, засобів механізації, що використовуються під час будівництва мосту.
У військових мостах використовують такі основні позначення та визначення:
Lp - ширина ріки за заданим горизонтом;
L - довжина мосту - відстань між осями берегових опор;
l - прогін моста - відстань між осями суміжних опор;
С0 - ширина опори - відстань між осями рядів паль або стояків у баштовій опорі;
С - повна ширина опори;
H - висота опори - відстань від грунту до верху насадки (лежня).
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою» автора Стаховський О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ВІЙСЬКОВІ МОСТИ“ на сторінці 1. Приємного читання.