Розділ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ВОДОЮ»

Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою

Забезпечення військ водою в польових умовах с одним із важливих завдань інженерного забезпечення бою.

До завдань польового водопостачання входять: розвідка джерел води; добування води; очищення й опріснення води; її зберігання; видача води споживачам і контроль за її якістю.

За призначенням воду розподіляють: на господарсько-питну, санітарно- побутову та технічну. Господарсько-питну воду вживають для пиття, первинного обробляння продуктів, приготування їжі, вмивання та миття кухонного посуду й інвентарю, медичні потреби. Забезпечення військ водою на господарсько-питні потреби здійснюється з пунктів водопостачання й водорозбірних пунктів.

Санітарно-побутова вода використовується для миття особового складу і прання білизни. Технічна вода використовується для приготування дегазуючих, дезактивуючих і дезінфікуючих розчинів, миття техніки й озброєння, а також для заправлення системи охолодження двигунів.

Забезпечення військ водою на господарсько-питні потреби здійснюється, виходячи з добових норм споживання.

Санітарно-побутова та технічна вода не повинна містити в собі патогенних (здатних визвати хвороби) мікроорганізмів і вірусів, а також хімічних і радіоактивних речовин більше допустимої межі.

Господарсько-питною водою війська забезпечуються тільки з пунктів водопостачання й водорозбірних пунктів. Використання її на санітарно-побутові та технічні потреби допускається тільки у випадку сприятливих умов водопостачання.

Підземні води в більшості випадків можна вживати для питгя, але після перевірки їх якості й надання дозволу представниками медичної служби. Вода з відкритих джерел використовуються, головним чином, для санітарно-побутових і технічних потреб.

Забезпечення військ водою здійснюється з мінімальних добових норм^ її споживання залежно від клімату: помірний - до +25 С, жаркий - більше +25 С. За виняткових обставин (на термін не більше трьох діб) допускається видача води тільки для питних потреб (приготування чаю та запасу води у флягах) в об'ємі 3,5 л в помірному кліматі та 6 літрів у жаркому кліматі на одну добу.

Для повної санітарної обробки одного військовослужбовця під час виведення з шкіряного покрову радіоактивних речовин і миття в польовій бані потрібно 45 л води.


Розвідка джерел водиЗасоби польового водопостачання


Засоби польового водопостачання поділяються на засоби добування води, засоби очищення й опріснення води, зберігання і транспортування води.

До засобів добуваним води належать трубчаті та шнекові колодязі, бурильні установки, установка для добування грунтових вод, насоси, мотопомпи.

Таблиця 46

Основні характеристики засобів добування води

ПоказникиМТК-2ММШК-15УДВ-15ПБУ-50, GБУ-50МПВУ-200
Глибина буріння, м Час, гоl:. – на обладнанні7151550200
тимчасової3-41.5-2,51-24-6 і2,5 доби
свердловини - на згортання10,5-0,7512-3 11
Можливий дебіт (продугтнян.). м3/год1.11.523.5; 4.5- для ПБУ-50М10-12
Обслуга для розгортання, кількість осіб3-422415 (три зміни по 5)
Обслуга для проведення обслуговування, кількість осіб1 21145
Маса, кг2053502000 _2 автомобіль і 2 причепи3 і автомобіль і 3 причепи

Для спорудження тимчасових свердловин використовується неглибокий трубчатий колодязь МТК-2М, механізований шнековий колодязь МШК-15 та установка для добування грунтових вод УДВ-15. Бурильними установками ПБУ-50, ПБУ-50М і ПБУ-200 споруджуються як тимчасові, так і постійні свердловини, шахтні колодязі.

Неглибокий трубчатий колодязь МТК-2М призначений для добування грунтових вод шляхом обладнання свердловин уручну і складається з насосної колонки, труб і водоприймального пристрою.

Для добування фунтових вод шляхом обладнання неглибоких водозабірних свердловин призначений механізований шнековий колодязь МШК-15, до комплекту якого входять: переносний буровий станок, штанговий поршневий насос, порожнисті шнеки, водоприймальний пристрій, насосна колонка, буровий і допоміжний інструмент. Комплект колодязя розміщується в чотирьох металевих ящиках.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою» автора Стаховський О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ВОДОЮ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи