8.1. Поняття, завдання та порядок розробки інвестиційного проекту
У найбільш загальному розумінні проект — це спеціальним чином оформлена пропозиція про зміну діяльності підприємства, що переслідує певну мету.
Поняття "інвестиційний проект" використовується у двох значеннях:
1) Діяльність, яка передбачає здійснення комплексу заходів для досягнення визначеної мети.
2) Система організаційно-правових та розрахунково-фінансових документів, що необхідні для здійснення визначених заходів, які містять їх опис.
Найближчим до визначення, наведеного у методичних матеріалах Всесвітнього банку, вважається таке: проект — це комплекс взаємопов'язаних заходів, розроблених для досягнення певних цілей протягом заданого часу при встановлених ресурсних обмеженнях.
Інвестиційний проект визначають як комплекс взаємопов'язаних заходів, розроблених для досягнення певних цілей, однією з яких є одержання прибутку або досягнення соціального ефекту протягом заданого часу при встановлених ресурсних обмеженнях.
Різновидом інвестиційних проектів є інноваційні проекти, метою яких є розроблення та впровадження нових технологій, ноу-хау та інших інновацій, що забезпечують розвиток підприємства.
Головними ознаками інвестиційного проекту є: мета, чітко визначені засоби її досягнення, часові рамки та обмежений бюджет.
На практиці інвестиційний проект — це документ, який представляє комплексний план розвитку підприємства і виступає головним обґрунтуванням інвестицій. Інвестиційний проект містить необхідні розрахунки та обґрунтування, що підтверджують доцільність здійснення інвестицій.
В інвестиційному проекті розглядають науково-технічні, технологічні, організаційні, соціальні, фінансові та інші аспекти інвестиційної діяльності.
Інвестиційний проект перш за все повинен дати відповідь на 3 основні питання:
1) яких фінансових витрат вимагає реалізація даного проекту?
2) яка його ефективність (рентабельність)?
3) за який час окупляться вкладені кошти?
Ретельно розроблений інвестиційний проект повинен також містити відповіді на цілий ряд інших запитань, зокрема:
- чи піддається ідея практичній реалізації;
- яка потрібна організаційна підготовка;
- яким чином залучити інвестиції;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інвестування» автора О.М.Пєтухова на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 8. ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ“ на сторінці 1. Приємного читання.