Зона передгірних і гірських районів Криму характеризується великою різноманітністю природних комплексів. Гірський Крим складається з трьох паралельних, розділених порізаними хвилястими долинами, пасми які простягаються з південного сходу на північний схід на 160 км. За кліматичними умовами, рослинністю та ґрунтовим покривом тут проявляється вертикальна зональність. Виділяють три фізико-географічні області — Передгірну, Головне пасмо і Південний берег Криму. В степовому передгір'ї шириною 12-30 км місцевість поступово піднімається на південь від 120 до 220 м над рівнем моря. Північні схили пологі, рівнинні, а південні круті, стрімкі з виходом на поверхню гірських порід. Материнська порода в західній частині передгір'я складається з лесоподібних суглинків, а в східній
зі щільної водонепроникної глини та продуктів вивітрювання вапняків. Рослинність в передгір'ї степова - ковила, типчак, пирій, на південь з підняттям на рівнем моря змінюється на лісостепову. Рельєф низькогірський, горбисті вододіли з глибоко порізаними долинами річок з виходами вапняків.
Ґрунтовий покрив зони
Кліматичні умови Гірського Криму
Бібліографічний список
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адаптивні системи землеробства» автора Гудзь В.П. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „6.4.2. Передгірні і гірські райони Криму“ на сторінці 1. Приємного читання.